Zabrali noworodka do kręgarza aby wyleczył dziecko z kolek. Zaniemówicie gdy to zobaczycie! Lekarze ostrzegają, nigdy tego nie róbcie!

Parenting Data publikacji: 23 maja 2017

Rodzice tej małej dziewczynki posłuchali pewnej rady i uznali ją za dobry pomysł. Wiem jak to jest gdy dziecko ma kolki, trzeba uzbroić się w anielską cierpliwość i mieć nieskończone siły. Jednak nigdy nie pozwoliłabym lekarzowi zrobić z moim dzieckiem czegoś takiego!

Co ciekawe lekarz dr Ian Rossborough nagrał tą wizytę i opublikował na Facebooku. Widocznie musiał czuć się dumny ze swojej kuracji. Na jego nieszczęście reszta Internautów była mądrzejsza, spotkał się z falą krytyki, a tematem szybko zajęło się środowisko lekarskie.

fot. iGood 

Lekarz naciska dziecku kręgosłup i chociaż wydaje się, że nie robi tego mocno to dla tak małego dziecka jest to bardzo duża siła. Robi to aż usłyszy charakterystyczne „chrup” w kręgosłupie. Tłumaczy jednocześnie, że często spotyka się z przypadkami kolek dziecięcych i po wizycie u niego problem znika, a dzieci mają lepszy apetyt.

Rodzice zmęczeni płaczem dziecka postanowili skorzystać z pomocy jednak okazała się ona niewłaściwie. Taka metoda leczenie przez tego lekarza, może przynieść dziecku olbrzymie szkody. Wystarczyłby masaż brzucha. Dr Frank Jones skomentował tę sprawę na Daily Mail. Jak tłumaczy nie ma medycznych dowodów na to, że taka kuracja może wyleczyć kolki. O całym zabiegu wypowiedział się prosto, jest on po prostu okrutny. Tym bardziej, że dziecko zaczyna płakać, widocznie kręgarz musiał sprawić jej ból.

Cała sprawa jest na tyle szokująca, że zajęła się nią Australijska Rada Chiropraktyki i nałożyła na lekarza zakaz przyjmowania pacjentów młodszych niż 18 rok życia. Przebieg badania możecie zobaczyć na wideo poniżej i same ocenić. Ja jestem w szoku!

Podobne artykuły