5 czerwca 2019

Robisz z dzieckiem slime z przepisu na YouTube? Przez to jej dziecko miało problemy z oddychaniem!

Nieperfekcyjna Mama opisała na swoim blogu mrożącą krew w żyłach historię, która powinna być lekcją dla wszystkich rodziców. Wszystkiemu winna była niewinna zabawka, na której zrobienie znajdziesz masę przepisów na YouTube.

Przez przepis na slime z Internetu miała problemy z oddychaniem

Nasza bohaterka położyła dzieci spać i zerknęła do nich jeszcze w nocy przed położeniem się do łóżka. Zaniepokoił ją szybki oddech córeczki, a podczas każdego wydechu słyszalne było stękanie. Nie miała jednak gorączki i wyglądała na zdrową, jednak oddech był szybki i to ją zmartwiło.

Zabrała ją do siebie do łóżka, męża nie było w domu, a obawy narastały. Nie wyglądało to dobrze postanowiła więc wezwać pogotowie. Lekarz jednak po badaniu mógł tylko powiedzieć, ż edziecko jest zdrowe mimo przyśpieszonego tętna. Pojechali do szpitala.

Tam lekarz też nie miał pojęcia co może dolegać dziecku, nie miało przecież żadnych objawów choroby. Córka pozostałą jednak na obserwacji przez noc, a rano wcale nie było lepiej. Wtedy “Nieperfekcyjna Mama” zaczęła analizować dzień i to co zwróciło jej uwagę i odbiegało od normy to “slime”. Taki glut, którym bawią się dzieci. Postanowiły zrobić go według jednego z przepisów na YouTube.

Składników jest kilka. Znajdziemy tam choćby klej, płyn do prania i barwniki. Zabawka pozornie wydaje się nie groźna, ale w tej sytuacji była winowajcą. Chociaż dziecko wcześniej nie miało alergii teraz pojawiła się reakcja alergiczna. Gdyby koncentrat był mocniejszy nie wiadomo co by się stało. Dlatego uważajcie jeśli postanowicie zrobić slime samodzielnie w domu.