Nie chcesz by dziecku stała się krzywda w wodzie? Pamiętaj o tym!

Parenting Data publikacji: 15 sierpnia 2020

Woda to niebezpieczny żywioł i choć zabawa w niej sprawia dzieciom wiele przyjemności, to cały czas musimy pamiętać o tym by jednocześnie była ona bezpieczna. Bez względu na to czy dziecko zażywa kąpieli w jeziorze, morzu czy w basenie w ogrodzie, musimy pamiętać o tej jednej rzeczy!

Zawsze miej dziecko na oku

Gdy dziecko bawi się w wodzie, zawsze należy mieć je na oku. Jest to bardzo ważne i z pewnością żaden rodzic nie chciałby poznać uczucia, w momencie, w którym zdaje sobie sprawę, że po chwilowym spuszczeniu z dziecka oka, jego nie ma.

Zasadę tę warto dodatkowo rozszerzyć o kolejną. Mianowicie, jeden opiekun na jedno dziecko. Dzięki temu zawsze ktoś ma je na oku. Gdy jesteśmy sami z dwójką dzieci, ciężko jest jednocześnie pilnować ich dwóch. Dlatego warto na plaże wybrać się w parze, gdy mamy dwójkę dzieci. Wtedy jeden z rodziców stale pilnuje jednego dziecka, a drugi drugiego. To najbezpieczniejsza sytuacja. Gdy dzieci jest więcej możemy poprosić kogoś z rodziny.

Pamiętaj, że dziecko utopić może się nawet w płytkiej wodzie. Wystarczy ogrodowy basen aby doszło do tragedii. Nawet siedząc nieopodal możemy nie usłyszeć dziecka.

Dziecko topi się w ciszy. Pamiętaj o tym bo to bardzo ważna zasada i dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Gdy dziecko topi się nie krzyczy, nie macha rękami. Zobaczcie wideo poniżej. Jest tam pokazany chłopczyk, który topi się od 5 minut. Kąpiący się obok nawet tego nie zauważają.

Dlatego nigdy nie spuszczajcie dziecka w wodzie z oczu. Nie pozwalajcie by dziecko samo wchodziło do wody bez uprzedniego informowania Was o tym.

Nie pozwalajcie również na to by dziecko kąpało się w basenie w domu, gdy wy na chwilę musicie wejść do domu. Zawsze miej dziecko na oku.

Podobne artykuły