Wysyp sodę oczyszczoną na materac i zobacz co się stanie

Porady Data publikacji: 24 maja 2017 / Aktualizacja: 2024-02-08

Dzisiaj na rynku mamy wiele produktów do czyszczenia, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlaczego z nich korzystamy, skoro w naszej kuchni znajdziemy dla nich dużo bezpieczniejsze zamienniki?

Jednym z nich jest soda oczyszczona, która świetnie nada się do czyszczenia. Można ją wykorzystać na wiele sposób. Przedstawimy Wam dzisiaj kilka z nich.

Materac

Ten sposób czyszczenia materaca usuwa nie tylko brud, ale i pot, roztocza i nieprzyjemne zapachy. Doskonale zabija mikroorganizmy, które żyją w naszych materacach. Wsyp do sitka jedno opakowanie sody oczyszczonej,a  następnie posyp nią cały materac. Pozostawiamy go na 3 godziny w spokoju, a potem odkurzamy.

Czasami jednak warto rozejrzeć się za nowym materacem. Jeśli szukacie wskazówek na temat, jego wyboru to zapraszamy do naszego artykułu, w którym opisaliśmy jak wybrać materac na łóżko.

Tapicerka

4-5 łyżek octu, łyżka sody oczyszczonej oraz łyżka proszku do prania to sposób na spray do czyszczenia tapicerki. Wszystkie składniki umieść w butelce z atomizerem i dolej do pełna wodą. Dobrze wymieszaj i spryskaj plamy i zabrudzenia, a następnie wytrzyj do czystości ściereczką.

Dlaczego warto sprzątać za pomocą sody oczyszczonej?

  1. Soda oczyszczona jest tania
  2. Jest absolutnie nietoksyczna
  3. Pochłania wilgoć i brzydkie zapachy
  4. Zabija bakterie
  5. Zastępuje wiele środków czyszczących

Pamiętajcie tylko, że roztworu sody oczyszczonej nie należy stosować do materiałów naturalnych. Można ją stosować do czyszczenia wszystkich innych materiałów.

Podobne artykuły