24 maja 2017

Wysyp sodę oczyszczoną na materac i zobacz co się stanie

Dzisiaj na rynku mamy wiele produktów do czyszczenia, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlaczego z nich korzystamy skoro w naszej kuchni znajdziemy dla nich dużo bezpieczniejsze zamienniki?

Jednym z nich jest soda oczyszczona, która świetnie nada się do czyszczenia. Można ją wykorzystać na wiele sposób. Przedstawimy Wam dzisiaj kilka z nich.

Materac

Ten sposób czyszczenia materaca usuwa nie tylko brud, ale i pot, roztocza i nieprzyjemne zapachy. Doskonale zabija mikroorganizmy, które żyją w naszych materacach. Wsyp do sitka jedno opakowanie sody oczyszczonej,a  następnie posyp nią cały materac. Pozostawiamy go na 3 godziny w spokoju, a potem odkurzamy.

Czasami jednak warto rozejrzeć się za nowym materacem. Jeśli szukacie wskazówek na temat jego wyboru to zapraszamy do naszego artykułu, w którym opisaliśmy jak wybrać materac na łóżko.

Tapicerka

4-5 łyżek octu, łyżka sody oczyszczonej oraz łyżka proszku do prania to sposób na spray do czyszczenia tapicerki. Wszystkie składniki umieść w butelce z atomizerem i dolej do pełna wodą. Dobrze wymieszaj i spryskaj plamy i zabrudzenia, a następnie wytrzyj do czystości ściereczką.

Dlaczego warto sprzątać za pomocą sody oczyszczonej?

  1. Soda oczyszczona jest tania
  2. Jest absolutnie nietoksyczna
  3. Pochłania wilgoć i brzydkie zapachy
  4. Zabija bakterie
  5. Zastępuje wiele środków czyszczących

Pamiętajcie tylko, że roztworu sody oczyszczonej nie należy stosować do materiałów naturalnych. Można ją stosować do czyszczenia wszystkich innych materiałów.