Co zrobić, gdy pralka skacze podczas wirowania?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-12-05 / Aktualizacja: 2024-01-23

Pralka skacze podczas wirowania? To z pewnością nie jest dobry objaw. Przyczyn może być kilka. W tym artykule przedstawimy Wam najczęstsze z nich. Dodatkowo podpowiemy, jak rozwiązać problem pralki skaczącej podczas wirowania. Nie należy tego tak zostawiać, gdyż ostatecznie ma to wpływ na krótszą żywotność urządzenia, możliwość uszkodzenia fizycznego samej pralki, lub otoczenia.

Dlaczego pralka skacze podczas wirowania?

Kupiliśmy nową pralkę. Ustawiamy ją w łazience i już nie możemy doczekać się, aż zrobimy pierwsze pranie i ją wypróbujemy. Przez to możemy zapomnieć o jednej niezwykle ważnej czynności, jaką jest zdjęcie blokad transportowych bębna od pralki.

Ich umiejscowienie i sposób demontażu znajdziemy w instrukcji obsługi. Jeśli pozostawimy je, pralka nie będzie pracować poprawnie i zacznie dziwnie się zachowywać. Może pracować bardzo głośno i się przemieszczać. Warto więc zastanowić się, czy pamiętaliśmy o demontażu blokad.

Zaobserwuj nas na Facebooku

To nie jedyny powód, który może sprawić, że pralka skacze podczas wirowania. Kolejną rzeczą, którą musimy zrobić tuż po zakupie, jest wypoziomowanie pralki w miejscu, w którym będzie ona stała. Będziemy potrzebować do tego poziomicy. Nóżki pralki regulowane są na śrubach, to pozwala ustawić ją równo, mimo nierówności podłoża. Jeśli pralka będzie nieprawidłowo wypoziomowana, może przemieszczać się po podłodze podczas pracy.

To wszystko, jeśli chodzi o przygotowanie pralki do pracy, które może mieć wpływ na skakanie podczas wirowania. Przyczyn jednak jest więcej. Kolejnymi może być przeładowanie bębna. Każda pralka ma ograniczoną ładowność wyrażoną w kilogramach.

Jeśli umieścimy wewnątrz więcej prania, niż przewidział producent, wtedy pralka podczas wirowania może z przeładowania podskakiwać. Musimy więc dobrze zapoznać się z instrukcją i umieszczać wewnątrz tyle prania, ile wynosi ładowność bębna. Bardzo łatwo to sprawdzić. Wystarczy najpierw zważyć miskę na wadze łazienkowej, a następnie sprawdzić ile waży samo pranie w niej.

Kolejnym problemem, który może powodować dziwne zachowanie w trakcie wirowania, są uszkodzenia amortyzatorów i sprężyn. Nie jesteśmy jednak w stanie sami tego sprawdzić. Jeśli jednak udało nam się już wyeliminować wcześniejsze problemy, to może świadczyć o tym, że będziemy potrzebować pomocy fachowca i ekspertyzy naszego urządzenia, która wykażę ewentualne uszkodzenia.

Podobne artykuły