Zobacz co się stanie gdy włożysz ząbek czosnku do ust na pół godziny!

Zdrowie Data publikacji: 20 lutego 2019 / Aktualizacja: 2019-05-09

Na pewno słyszeliście o tym, że czosnek jest naturalnym antybiotykiem i wzmacnia nasz organizm oraz pozwala szybciej pozwala zwalczyć infekcje. Ssanie czosnku działa jak lekarstwo. Dzięki zawartości allicyny w czosnku ma on silne działanie bakteriobójcze i wspomagające układ immunologiczny. Chińczycy znali czosnek dużo wcześniej i znaleźli dla niego ciekawe zastosowanie, a mianowicie czerpią z jego właściwości przez ssanie go.

Ssanie czosnku

Wystarczy włożyć ząbek czosnku do ust i ssać go przez pół godziny. Robią tak rano jeszcze przed pierwszym posiłkiem. Co dzięki temu zyskujemy? Poprzez kontakt ze śliną i naczynia krwionośne dobroczynne związki zdrowotne zwarte w czosnku szybko przenikają do naszego organizmu.

Właściwości czosnku

 1. poprawia pracę nerek
 2. wzmacnia odporność
 3. zabija bakterie w jamie ustnej i zapobiega próchnicy
 4. zabija grzyby, wirusy i bakterie w całym organizmie
 5. działa antynowotworowo
 6. obniża poziom złego cholesterolu
 7. działa przeciwzakrzepowo
 8. zapobiega rozwojowi miażdżycy
 9. poprawia trawienie
 10. pozytywnie wpływa na skórę, włosy i paznokcie
 11. chroni przed pasożytami

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły