Wymieszaj ze sobą te dwie rzeczy i dogłębnie oczyść swój organizm

Dwa składniki czyli cytryna i oliwa z oliwek mogą pomóc Ci oczyścić organizm z toksyn. Dlaczego warto to zrobić? Należy zdać sobie sprawę z tego jakie oddziaływanie na organizm mają zgromadzone w nim toksyny i od tego właśnie zaczniemy ten artykuł. Dopiero później gdy zdacie sobie sprawę ze szkodliwości toksyn, podpowiemy Wam jak je usunąć.

Jak toksyny wpływają na nasz organizm

Toksyny są wszędzie wokół nas. Znajdują się w powietrzu, które wdychamy zwłaszcza teraz podczas zimy. Każdy z na zna bowiem problem smogu. To nic innego jak toksyny, które dostają się do naszych płuc, a niektóre również naszej krwi. Oprócz tego toksyny znajdują się w produktach, które spożywamy i napojach, które pijemy. Ich nadmiar ma negatywny skutek, a w skrajnych przypadkach prowadzić może do nowotworów i śmierci.

Pestycydy, które są toksynami znajdziemy w żywności. Chronią one uprawy, zapewniają zyski, ale jednocześnie negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Oczywiście pamiętajmy o tym, że produkty są przebadane, stężenia tych substancji są w normie. Jednak nikt potem nie zastanawia się co my jemy, ile rzeczy, jak je mieszamy i jak nasz organizm na nie reaguje, a każdy jest inny. Pestycydy mogą powodować raka, wady u jeszcze nienarodzonych dzieci czy wiele innych chorób. Do tego ftalany, które zmiękczają plastik i dodawane są do opakowań na żywność. Uszkadzają one układ hormonalny człowieka. Dioksyny znajdziemy w tłuszczach zwierzęcych, a również mogą powodować raka, nadmierne owłosienie czy uszkodzenia wątroby.

Znane nam metale ciężkie to coś co niszczy nas układ nerwowy i również znajduje się w pożywieniu np. rtęć w rybach, zwłaszcza tłustych. Ich źródłem jest też woda. Znajdziemy również związki lotne, które nie tylko są w powietrzu, ale także w produktach, które stosujemy choćby do utrzymania czystości gdy używamy produktów w aerozolu.

Wszystkie te toksyny mogą gromadzić się w naszym ciele. Początkowo tego nie czujemy, ale z czasem ich nagromadzenie zaczyna wpływać na nasze ciało w sposób zauważalny. Pamiętaj o tym, że nasz organizm cały czas stara się pozbyć toksyn. Jednak gdy nie nadąża tego robić bo ilość napływających toksyn jest zbyt duża, zaczynają pojawiać sygnały.

Sygnały przeciążenia organizmu toksynami

 1. Zaburzenia trawienia
 2. Problemy z cerą
 3. Nadmierne tycie
 4. Brak energii, bezsenność
 5. Bóle głowy
 6. Brzydki zapach potu
 7. Słabsza odporność – częstsze chorowanie
 8. Nalot na języku
 9. Brzydki zapach z ust

Co należy zrobić gdy zauważymy takie objawy? Oczywiście należy zrobić wszystko aby oczyścić organizm z toksyn i pomóc w tym wątrobie, która jako pierwsza jest wystawiana na walkę z nimi i jej głównym zajęciem jest właśnie dbanie o to by toksyny zostały usunięte. W takiej sytuacji warto pamiętać o tym by pić po prostu dużo wody. To wraz z nią z naszego organizmu usunięte zostaną toksyny. Ważna jest też zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa oraz błonnik, który przyśpiesza i ułatwia wypróżnianie, a jednocześnie szybciej pomaga pozbyć się złogów pokarmowych będących źródłem toksyn przenikających z powrotem do naszej krwi. Oprócz tego możesz wprowadzić do swoich codziennych rytuałów ten napój. Dzięki niemu Twój organizm sprawniej poradzi sobie z detoksykacją organizmu.

Jak usunąć toksyny z organizmu – napój detoksykujący

Dlaczego mieszamy ze sobą akurat sok z cytryny i oliwę z oliwek? Otóż połączenie tych dwóch składników to nie tylko wiele cennych wartości odżywczych, które dostarczamy naszemu organizmowi. Z jednej strony mieszanka taka skutecznie pomaga w walce z zaparciami. Zaparcia są naszym wrogiem jeśli chcemy skutecznie oczyścić organizm z toksyn. Oddawanie stolca powinno być regularne i wszelkie komplikacje w tej kwestii są tutaj niewskazane.

Obydwa składniki stymulują również pracę woreczka żółciowego oraz wątroby. Wątroba jak wiemy jest organem odpowiedzialnym za detoksykację organizmu. Rola woreczka żółciowego jest niemniej istotna. Woreczek żółciowy wypuszcza żółć, która stymuluje trawienie, ale również wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i przyswajanie niezbędnych witamin.

Spożywanie takiej mieszanki ma również inne korzystne dla zdrowia właściwości takie jak zmniejszenie poziomu złego cholesterolu, poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci. Pomaga schudnąć, poprawia krążenie krwi i reguluje jej ciśnienie. Wiemy zatem dlaczego taką mieszankę warto pić, zobaczmy teraz jak ją zrobić, a jest to banalnie proste.

Składniki

 • 1 łyżeczka soku z cytryny
 • 1 łyżeczka oliwy z oliwek

Sok z cytryny oczywiście wyciskamy świeży. Pamiętaj o tym by umyć cytrynę bardzo dokładnie przed wyciśnięciem. Pamiętajcie, że jest to owoc importowany, musi przebyć długą drogę i dojrzeć w trakcie podróży dlatego na skórce znajdziemy różne substancje, które zabezpieczają go przed zepsuciem. Dlatego jeśli jemy takie owoce jak cytryny czy pomarańcze lub mandarynki należy umyć je, a po obraniu zanim zaczniemy jeść, należy umyć dłonie i dopiero wtedy dotykać miąższu.

Równie trudny wybór czeka nas jeśli chodzi o oliwę z oliwek bo tylko ta najlepszej jakości będzie miała właściwości, na których nam zależy. Tylko oliwa extra virgine zawiera cenne składniki odżywcze. Oliwa rafinowana, pomace czy sansa to produkty, których lepiej unikać jeśli chcemy kupić oliwę.

Gdy mamy już składniki najwyższej jakości mieszamy je i wypijamy taką mieszankę z samego rana na czczo. Robimy tak codziennie. Możemy oczywiście popić mieszankę od razu wodą lub nawet rozcieńczyć ją w wodzie o temperaturze pokojowej.

Skomentuj

Wymieszaj ze sobą te dwie rzeczy i dogłębnie oczyść swój organizm