Wykorzystaj ten trik, a dzięki temu Twoja toaleta będzie super czysta!

Kategoria: Porady
Data publikacji: 2019-03-19 / Aktualizacja: 2023-05-06

Toaleta w naszym domu jest jednym z siedlisk bakterii, nad którymi należy zapanować. Mało kto lubi ją czyścić, ale trzeba ten przykry obowiązek wypełnić. Nie przepadam za środkami chemicznymi służącymi do mycia toalety. O ile mogę zastosować je wewnątrz muszli, to już deskę toaletową czyszczę nimi z obawą. Boję się, że dziecko czy ktoś inny usiądzie i dojdzie do reakcji skórnych gdy nie zostaną do końca dobrze zmyte.

Dlatego dzisiaj podpowiem Wam jak wyczyścić deskę toaletową bez stosowania chemii, ale równie skutecznie. Możecie też w ten sposób umyć samą muszlę. Zabije to bakterie, które w niej panują, ale jednocześnie nie stanowi zagrożenia i nie jest mocną trującą chemią, którą potem wdychamy. Myślę, że warto to zrobić i ograniczyć ilość substancji szkodliwych w naszym otoczeniu. Oczywiście stosowanie takich środków czyszczących jest wygodne. Nie musimy niczego przygotowywać, po prostu je kupujemy i używamy. Nie zastanawiamy się jednak nad naszym zdrowiem, a korzystamy z nich wszędzie. Chemią czyścimy praktycznie wszystkie miejsca w naszym domu. Wdychamy ją raz w tygodniu robiąc gruntowne sprzątanie mieszkania. Często też po tym nie wietrzymy by nie tracić ciepła podczas zimy. Dlatego to co można zamień na naturalne alternatywy.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Naturalny środek do czyszczenia toalety

Będziemy do tego potrzebować dwóch składników, które być może mamy już w swoim domu. Mowa tutaj o sodzie oczyszczonej oraz occie. Środki te doskonale dezynfekują powierzchnie i usuwają osady z kamienia oraz inne zabrudzenia. Dlatego świetnie sprawdzają się przy czyszczeniu toalety.

Przygotuj sobie butelkę z atomizerem i wlej do niej szklankę octu. Następnie spryskaj nim muszlę toaletową. Do środka wsyp 2-3 łyżki sody oczyszczonej. Zacznie się pienić, ale tym się nie przejmuj. Pozostaw to przez jakiś czas. Wnętrze toalety wyczyść szczotką zanim spłuczesz, a zewnętrzne powietrze wytrzyj wilgotnym papierowym ręcznikiem, a potem osusz. Toaleta będzie czysta i wolna od bakterii.

Podobne artykuły