Te 3 rzeczy możesz prać w pralce. Czemu tego nie robisz?

Porady Data publikacji: 10 lipca 2020

Dzisiaj chcielibyśmy zaproponować Wam trzy life hacki, które ułatwią Wasze życie. Dzięki nim oszczędzicie sporo czasu, który możecie poświęcić na przyjemności. Spędźcie go z rodziną, obejrzycie ulubiony serial lub poczytajcie nową książkę. W tym czasie pralka zrobi cała robotę za Was.

Wkłady do mopa

Mopy posiadają wymienne końcówki, które co jakiś czas wymieniamy. Możemy jednak zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz czasu, jeśli zaczniemy je prać.

Po myciu podłogi mop jest brudny. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, zbiera on brud z podłogi. Nigdy nie wyciśniemy go w całości do wody w wiadrze do mopa.

Zamiast męczyć się szorując mop w zlewie lub wydawać pieniądze na nowe końcówki, po prostu upierz go na wysokiej temperaturze.

Gdy masz dużą powierzchnię podłóg do umycia, warto mieć nawet 2-3 końcówki od mopa. Zmieniać je w trakcie, tak by nie rozmazywać brudu, a potem po umyciu podłogi wszystkie trzy wrzucić do pralki. Wcześnie jednak wypłucz je z piasku, który zebrany jest na podłodze.

Po praniu mop będzie znów czysty i gotowy do użycia przy następnych porządkach.

Dywaniki samochodowe

Co najczęściej robimy z dywanikami samochodowymi? Po prostu odkurzamy je, ale to nie sprawia, że są one znów idealnie czyste. Nadal znajduje się w nich sporo brudu, w końcu wymieniamy je na nowe i wydajemy znów pieniądze.

Prościej byłoby je po prostu wyprać. Wtedy znów będą czyste i ponownie przez pewien czas posłużą nam w naszym samochodzie. Dlaczego by tego nie robić skoro pierzemy inne dywaniki lub wycieraczki.

Oczywiście przed praniem dokładnie je wytrzep. Znajduje się w nich sporo piasku. Sprawdź również czy nie są zbyt duże i czy nie przekroczą dopuszczalnej wagi jaką może przyjąć nasza pralka.

Zasłona prysznicowa

Każdy kto posiada foliową zasłonę prysznicową wie o tym, że z czasem osiada na niej osad mydlany, który ciężko usunąć. Od dołu natomiast często zaczyna pojawiać się pleśń.

Czy to już znak, że zasłonkę należy wymienić i znów wydać kilkadziesiąt złotych na nową? Nie!

Wystarczy wrzucić ją do pralki. Możesz wybrać ją ze starymi ręcznikami, te zadziałają niczym szczotki w myjni samochodowej. Pamiętaj tylko o tym, aby ustawić nie ustawiać zbyt wysokiej temperatury. Foliowa zasłonka mogłaby się wtedy skurczyć.

Podobne artykuły