Wykorzystaj puszkę po tuńczyku, aby sprawdzić, czy dobrze podlewasz trawnik

Kategoria: Ogród
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-05-28

Z pewnością wiesz o tym, że trawnik powinno się podlewać dwa razy w tygodniu, ale za to intensywnie. Częste podlewanie trawnika małą ilością wody, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie wnika ona odpowiednio głęboko, a to sprawia, że korzenie muszą zaadaptować się i pozostać bliżej powierzchni, aby móc czerpać wilgoć z gleby.

Istnieje jednak prosty sposób, aby sprawdzić, czy nasz trawnik jest podlewany odpowiednią ilością wody i w tym właśnie pomogą nam puszki po tuńczyku. Puste puszki po tuńczyku są idealne, bo są wystarczająco ciężkie, aby nie zdmuchnął ich wiatr, a także mają idealną głębokość do odmierzenia ok. 2,5 cm wody.

Test odpowiedniego nawodnienia trawnika

Tym sprytnym pomysłem podzielił się jeden z użytkowników TikToka. Pozwala on ustalić, czy nasz trawnik otrzymuje odpowiednio dużo wody, ale też, czy go nie przelewamy. Zbyt obfite podlewanie również jest szkodliwe.

Wystarczy, że podczas podlewania ogrodu rozłożysz na trawniku kilka puszek. Możesz wewnątrz markerem zaznaczyć poziom 2.5 cm. Następnie włącz spryskiwacze ogrodowe i obserwuj puszki, jednocześnie monitorując czas podlewania.

Gdy puszki wypełnią się do zaznaczonego poziomu, należy przerwać podlewanie i sprawdzić ile czasu minęło. To jest właśnie optymalny czas podlewania Twojego trawnika. Pamiętaj jednak o tym, aby podlewanie dostosowywać również do warunków zewnętrznych.

W porze deszczowej możemy podlewać trawnik rzadziej, ale w czasie suszy będziemy robić to częściej. Zwykle wystarczą dwie sesje w tygodniu, ale podczas upałów zaleca się wprowadzić jeszcze jedno dodatkowe podlewanie.

@beardedlawndude

Tuna Can Trick! Are you over-watering or under-watering your lawn each week? Use this simple calibration technique to answer that question. . Do you like the shirt I’m wearing? Get 10% off with code LAWNDUDE at shopforefathers.com . #nowyouknow #savewater #calibration #sprinkler #tomuch #tolittle #lawn #lawndiy #diylawncare #mywifeishot #fescue #tallfescue #keepoffthegrass #lawnstripes #stripelife #lawncarenut #lawnseason #mowing #funny #lawnjokes #diyprojects #yardwork #lawnlife #killingit #crushingit #outdoors #tall #perfection #donuts #seeyaoutonthelawn

♬ original sound – Beardedlawndude

Podobne artykuły