10 inspiracji na urządzenie balkonu!

Ogród Data publikacji: 2019-06-22

Dzisiejsze balkony różnią się znacznie od tych, na których spędzali czas nasi rodzice. Nastała moda na piękne balkony, które stały się komfortowym miejscem wypoczynku na świeżym powietrzu. W pędzie naszego życia nie zawsze mamy czas by gdzieś wypaść poza miasto. Dlatego balkon staje się pewną odskocznią. Po pracy możemy przygotować sobie smaczną kawę i obiad, zjeść go na naszym balkonie i trochę poleniuchować. Dlatego staramy się urządzić go jak najlepiej umiemy. Szukamy inspiracji, które dzisiaj właśnie chcielibyśmy Wam przedstawić.

Inspiracje na urządzenie balkonu

Zebrałam dla Was 10 inspiracji na urządzenie balkonu. Starałam się aby każdy z tych pomysłów można było w miarę tanio i samodzielnie wykonać. Oczywiście pewne umiejętności manualne będą potrzebne i jakiś nakład finansowy również. Będą to jednak pomysły dość proste, które będziecie w stanie wykonać sami. Dzięki temu nie wydacie na nie fortuny.

1. Stylowy balkonik

Pomysł na stylowy balkonik, który nie będzie specjalnie drogi w wykonaniu. Ściana została ozdobiona kamieniem dekoracyjnym. Podłogę zapewne znacie, znajdziecie taką w IKEA. Meble zostały wykonane z palet :) Przyjemnie i budżetowo.

2. Stylowy balkonik – wersja druga

Bardzo podobny pomysł do tego, który widzieliście powyżej. Tutaj wykonanie jednak będzie jeszcze tańsze. Jak Wam się podoba?

3. Rośliny odmienią Twój balkon

Ten pomysł zamieściłam po to by pokazać Wam jak wiele można zdziałać na balkonie samymi dodatkami. Czasem wystarczy trochę światła i roślin aby odmienić każdy balkon i poczuć się w nim lepiej :)

4. Pomysłowe rozwiążania

Ten pomysł mi się spodobał bo zawiera pomysłowe rozwiązanie ręcznie zrobionego stolika :) Może to zainspiruje Was do tego by samodzielnie pokombinować i wymyślić coś ciekawego.

5. Minimalizm

Ten pomysł miał Wam pokazać, że minimalizm też może być stylowy :)

6. Przepych

W opozycji do poprzedniego zdjęcia chciałabym Wam pokazać, że przepych też może wyglądać fajnie. Zależy kto co lubi :) To co mi się podoba w tej aranżacji, że to wszystko są stare meble, które pewnie ktoś wyrzuciłby na śmietnik.

7. Szczegóły mają znaczenie

W ym pomyśle spodobało mi się wykorzystanie białych kamieni. Szczegóły potrafią wiele zmienić :)

8. Hamak na balkonie

Świetny pomysł z tym hamakiem na balkonie :) Można się położyć, zrelaksować, a nawet chwilę zdrzemnąć :)

9. Mały balkon

Oto przykład, że nawet na małym balkonie można stworzyć sobie miejsce relaksu :)

10. Zieleń

Kolejny przykład na to jak zieleń zmienia wszystko :)

Podobne artykuły