15 lipca 2021

Letnie gerden party? Meble ogrodowe to tutaj podstawa. Podpowiadamy, jakie wybrać

Latem warto wykorzystać każdą chwilę na to, aby spędzać czas na świeżym powietrzu. Posiłki przyrządzane i zjadane na dworze to idealna okazja do wypoczynku, wspólnego biesiadowania oraz oczywiście rozkoszowania się smakami lata. Co będzie nam potrzebne? Poza pysznym jedzeniem i doborowym towarzystwem – oczywiście meble ogrodowe. Odpowiednio dobrane wyposażenie zapewni wszystkim komfort, będzie funkcjonalne i sprawdzi się zarówno przy popołudniowej kawie, jak i podczas większego przyjęcia w ogrodzie. Podpowiadamy, jakie meble ogrodowe wybrać.

Komplet mebli ogrodowych ze stolikiem w roli głównej sprawdzi się perfekcyjnie

Stół i krzesła to najbardziej popularne rozwiązanie, jeśli chcemy wśród przydomowej zieleni zasiadać do naszych letnich posiłków. Do wyboru mamy tutaj naprawdę sporo propozycji. Zakup zawsze warto dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Czasem wystarczającym rozwiązaniem będzie bowiem niewielki stolik i dwa krzesła. Jeśli nasza rodzina jest liczniejsza, konieczny będzie z kolei duży, przestronny stół i odpowiednia liczba krzeseł.

Inną propozycją są zestawy mebli ogrodowych, na które składają się przestronny narożnik, stół lub stolik, opcjonalnie również fotel lub dwa. Tego typu propozycje dają sporo możliwości i elastyczności, zapewniają większą ilość miejsc, które nawet niewykorzystane w danej chwili (bo do stołu zasiadło mniej osób), prezentują się naprawdę elegancko. Znaleźliśmy takie meble ogrodowe w Home&Garden. Duże narożniki z trwałego technorattanu dedykowane nawet 8 osobom, do tego przestronny stół, czy też lekkie, nowoczesne zestawy z aluminium, na które składają się narożnik z funkcją leżanki i dwa/ trzy stoliki, mniejsze i większy, tak aby wszystko było wygodnie pod ręką.

Wygoda przede wszystkim

Jeśli lubimy długie biesiadowanie przy stole, letnie przyjęcia, czy po prostu wypoczynek przy wyśmienitym jedzeniu, postawmy na meble ogrodowe, które zapewnią nam maksimum wygody. Zarówno podczas jedzenia, jak i w pozostałym czasie. Komplety mebli z przestronnym narożnikiem w roli głównej sprawdzą się tutaj naprawdę dobrze. Jeśli zdecydujemy się na komplet modułowy, składający się z segmentów, które można swobodnie zestawiać, zyskamy zarówno przestrzeń do siedzenia przy stole, jak i wypoczywania na komfortowych leżankach. 

Warto pamiętać, że jeśli nasz zestaw mebli ma służyć zarówno podczas posiłków na świeżym powietrzu, jak i odpoczywaniu, dobrze, aby meble wyposażone były w miękkie poduszki, siedziska i oparcia. Zdejmowane poszewki, które będziemy mogli prać w pralce będą dużym ułatwieniem i pozwolą zachować poduchy w czystości przez cały sezon.