Wyjeżdżasz? To najgorsze miejsca, w których możesz schować oszczędności

Porady Data publikacji: 18 lipca 2021 / Aktualizacja: 2023-10-05

Nie wszyscy trzymają swoje oszczędności na koncie w banku lub lokacie. Niektórzy wolą mieć je przy sobie schowane w znanym tylko sobie miejscu. Gdy wyjeżdżamy na urlop zaczynamy się martwić o nasze oszczędności pozostawione w domu. Szukamy im bezpiecznego miejsca, ale nie każdy pomysł będzie dobry. Niektóre miejsca z pewnością zostaną sprawdzone przez potencjalnego złodzieja. Dlatego w tym artykule podpowiemy Wam, w jakich miejscach nie chować pieniędzy.

W ogrodzie

Ogród może wydawać się dobrym miejscem na schowanie oszczędności. Złodziej powinien szukać ich w domu, a nie zabierać się za rozkopywanie ogrodu. Pod tym względem, może i jest to dobry pomysł, ale nigdy nie możemy być pewni tego, co się stanie z naszymi pieniędzmi. Może wykopać je pies, albo po dużej ulewie ziemia obsunie się, a my nie będziemy mogli odnaleźć naszych zaskórniaków.

Pod materacem

To jedno z miejsc, które z pewnością sprawdzi złodziej. Jest ono tak popularne, że nawet przedostało się do mowy potocznej. „Gotówka spod materaca” to często używane określenie dla oszczędności, które zgromadzone mamy w różnych miejscach. Dlatego lepiej unikać tego miejsca.

W torbach

Czasami wydaje nam się, że warto schować pieniądze w jakieś niedorzeczne miejsce, np. dużą torbę podróżną. Kto by ich tam szukał? Żaden złodziej na pewno nie spodziewa się, iż w domu mamy kilkanaście milionów mieszczących się w pokaźną walizkę.

Nawet jeśli tych pieniędzy tam nie znajdzie, może jednak potrzebować torby do wyniesienia innych łupów. Wtedy zabierze nasze pieniądze całkowicie przypadkiem.

W torebkach lub portfelach

Często mamy kilka torebek i portfeli, które leżą w szafie nieużywane przez jakiś czas. Chowanie w nich pieniędzy nie jest dobrym pomysłem, gdyż z pewnością zostaną one przeszukane przez złodzieja. Dlatego unikajmy trzymania oszczędności w miejscach, w których często mamy pieniądze noszone ze sobą.

W sejfie, który nie jest na stałe zamontowany

Posiadasz sejfik na oszczędności i drogocenne przedmioty? To dobre miejsce do ich schowania, ale pod warunkiem, że sejf ten jest na stałe przymocowany do ściany i dobrze ukryty. W przeciwnym wypadku złodziej zabierze go ze sobą, nawet nie zadając sobie trudu otwarcia go na miejscu.

W koszach na brudy

Czasem wydaje nam się, że to dobre miejsce na schowanie czegoś. Kto chciałby szperać w naszej brudnej bieliźnie? Wystarczy ją jednak wysypać na podłogę i rozgarnąć butem, aby dowiedzieć się co jest w środku. Dlatego lepiej nie zostawiać pieniędzy w takim miejscu. Złodzieje doskonale wiedzą, że najcenniejsze łupy mogą być schowane w różnych „niedorzeczny dla normalnych ludzi” miejscach.

Ramki na zdjęcia i kratki wentylacyjne

Już nawet podczas oglądania filmów detektywistycznych sami możemy spodziewać się tego, że sejf znajduje się za obrazem, a pieniądze schowane są w kratce wentylacyjnej. Dlatego te miejsca nie są dobre i z pewnością złodziej przyjrzy się im bliżej. Nie zajmie mu to wiele czasu, a w przypadku ukrycia tam oszczędności padną one jego łupem.

Szuflady i szafki

Miejsca te zazwyczaj podczas włamania wywracane są do góry nogami przez złodziei. Dlatego nie powinniśmy trzymać w nich żadnych cennych rzeczy podczas naszej nieobecności w domu.

Pod dywanami

Dywan bardzo łatwo jest podnieść, aby zobaczyć czy coś pod nim się znajduje. Dlatego nie jest to dobre miejsce na schowanie pieniędzy. Tym bardziej, że każda zawartość, którą umieścimy pod dywanem spowoduje lekkie wybrzuszenie, które może być zauważone przez włamywacza.

Pojemniki kuchenne

Kto by przeszukiwał pojemnik na mąkę, aby sprawdzić czy nie ma w nim pieniędzy? Złodziej. Nie jest wielkim trudem odkręcić słoik i wysypać jego zawartość na podłogę, aby sprawdzić czy nie ma tam ukrytych banknotów.

Kominek lub piec

Wydaje się to dobrym miejscem, ale również może być łatwo sprawdzone. Poza tym pamiętajmy, aby nigdy nie chować pieniędzy w miejsca, w których mogą one zostać zniszczone przez osoby, które nia mają o nich informacji. Załóżmy bowiem, że wracamy z urlopu, ale nie wyjmujemy oszczędności od razu z kominka i zapominamy o nich na jakiś czas. Wracając któregoś jesiennego dnia z pracy okazuje się, że ktoś postanowił rozpalić w kominku, a nasze oszczędności poszły dosłownie z dymem.

Czym kierować się wybierając skrytkę na pieniądze?

Nie podpowiemy Wam żadnej skrytki, gdyż od razu oznacza to, że jest to złe miejsce. Skrytka powinna być naszym indywidualnym pomysłem wykorzystującym wszelkie niestandardowe cechy naszego domu, których złodziej się nie spodziewa.

Pamiętajmy o tym, że złodziej działa pod presją czasu. Każda kolejna minuta niesie ryzyko przyłapania na gorącym uczynku. Dlatego najpierw sprawdzi najbardziej standardowe miejsca, również te, które początkowo mogą wydawać się nam niedorzeczne, a o których już wspomnieliśmy.

Jeśli jest to mieszkanie w bloku, nie będzie też chciał zbyt mocno hałasować, gdyż sąsiedzi mogą dobrze wiedzieć o naszym urlopie, a hałasy w mieszkaniu zaalarmują ich do wezwania policji. W przypadku domku również nadmierny hałas jest niepotrzebny, szczekanie psa sąsiada, duże okna od strony ulicy, dobrze oświetlona działka, to wszystko wprowadza niepokój w działaniach złodzieja.

Dlatego najlepsze miejsce będzie takim, na które wpadniemy sami. Będzie niepowtarzalne, bo uwzględni charakterystykę naszego domu. Będzie również trudne do sprawdzenia, co również nam może przysporzyć sporo problemów, aby schować w nim pieniądze, a potem je wyjąć. My jednak mamy na to czas i spokój, którego nie ma włamywacz.

Podobne artykuły