Do której przegródki wsypać proszek do prania?

Porady Data publikacji: 18 marca 2021

Do której przegródki wsypać proszek do prania w szufladce na detergenty w naszej pralce? Robienie prania wydaje się banalnie proste, ale nie zawsze tak jest. Czasami mamy problem, które detergenty umieścić w jakiej przegródce. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy Wam podpowiedzieć.

Do której przegrody wsypać proszek do prania?

Odpowiedź jest bardzo prosta, do komory z symbolem „II”. Jest to zazwyczaj największa komora. Tutaj umieszczamy proszek do prania zasadniczego. Środki piorące do prania wstępnego zostaną pobrane szybciej i umieszcza się je w komorze z symbolem „I”. Natomiast płyny do płukania do komory z symbolem kwiatka. W nich zazwyczaj będzie specjalna wkładka i symbol „MAX”, który oznacza, że nie powinniśmy wlewać więcej płynu niż wskazuje nam ograniczenie.

Oczywiście szufladka na detergenty może różnić się w zależności od producenta i modelu pralki. Kolejność położenia kolejnych przegródek również może być inna. Dlatego warto zwrócić uwagę na znaki.

Opisy poszczególnych komór mogą również nie zawierać znaków, a wprost napisy, tak jak na zdjęciu powyżej. W tym przypadku są one po angielsku co oznacza:

  • PREWASH – pranie wstępne
  • WASH – pranie zasadnicze
  • SOFTENER – płyn do zmiękczania i płukania

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz sięgnąć do instrukcji obsługi pralki, gdzie dokładnie będzie to opisane. W razie jej zagubienia wystarczy skorzystać z wyszukiwarki w internecie podając model naszej pralki. Wtedy z pewnością znajdziemy instrukcję obsługi w formacie PDF.

Gdzie wkładać kapsułki do prania?

Jeśli zamiast proszku do prania używamy kapsułek, a coraz więcej osób to robi, to wtedy umieszczamy je w bębnie pralki wraz z ubraniami. Pamiętajcie jednak, by kłaść ją na dnie bębna. Dzięki temu będzie mogła się rozpuścić, a nie zostanie uwięziona między ubraniami.

Podobne artykuły