Jak wyczyścić spalone żelazko

Porady Data publikacji: 27 maja 2017

Jeśli przez przypadek przypalisz żelazko to nie martw się, można to jeszcze szybko naprawić. Oto domowy sposób na przypalone żelazko, który musisz wypróbować.

Kiedy spalimy stopę żelazka oczywiście pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić jest jego wyłączenie. Nie chcemy aby żelazko dalej grzało i utrwalało zanieczyszczenie.

Sól

Weź ściereczkę, albo stary ręcznik i wysyp na nią trochę soli. Następnie przeprasuj ściereczkę z solą brudnym żelazkiem. Dotknij soli dopiero gdy żelazko będzie gorące. Na koniec gdy żelazko wystygnie przemy je mokrą ściereczką. Gdy ślady są jeszcze widoczne musisz przystąpić do drugiego kroku.

Ocet winny

Jeśli przypalone plamy są naprawdę silne, to jednym ze środków, które mogą nam pomóc jest ocet winny. Ocet podgrzewamy w garnuszku, a następnie nasączamy nim szmatkę (musi mieć temperaturę, która nas nie oparzy). Taką ściereczką czyścimy stopę żelazka, aż ślady znikną.

Jeśli sam ocet nie daje rady, trzeba będzie wymieszać go z kilkoma łyżkami soli i sody oczyszczonej. Aby to zrobić ocet należy podgrzać. W takiej mieszaninie moczymy gąbeczkę i czyścimy stopę żelazka.

Podobne artykuły