Problem z muchami w kominie wentylacyjnym — jak rozwiązać?

Porady Data publikacji: 18 października 2023

Komin wentylacyjny, zwłaszcza ten od okapu do kuchni, może być drogą much do naszego domu. Problem jest naprawdę spory, bo mogą trafiać do niego dziesiątki, a nawet setki much. Ich usunięcie nie jest proste. Bzyczenie wewnątrz staje się bardzo uciążliwe.

Możemy stale je tępić preparatami na muchy, ale jest to tylko tymczasowe rozwiązanie. Muchy zdechną, a następnie pojawią się nowe. Przyciągać będą je zapachy płynące z naszego domu lub podczas gotowania. Warto jednak zawsze sprawdzić komin za pomocą kamery, aby wykluczyć możliwość znajdowania się w nim np. zdechłych zwierząt, które również muchy mogą przyciągać.

Specjalne kamery posiadają kominiarze, dlatego możemy skorzystać z ich usług, aby sprawdzili komin. Przy okazji sprawdzą również jego drożność, tak by pełnił prawidłowo swoją główną funkcję.

Co jednak zrobić z muchami? Jak zabezpieczyć komin, aby nie wlatywały do środka? Jest kilka domowych sposobów, które można wykorzystać, są nie drogie i proste.

Zabezpieczenie komina rajstopą

Rajstopa damska 40 den rozciągnięta na kominie będzie świetnym zabezpieczeniem przed wlatywaniem do środka much. Jednocześnie nadal zapewni cyrkulację powietrza, która jest niezbędna. Do tego, można dopasować ją kolorem do samego komina. Dzięki temu naciągnięta na niego w ogóle nie rzuca się w oczy. Ten sposób jest tani i skuteczny.

Zabezpieczenie komina siatką

W Internecie bez problemu zakupimy siatkę do moskitiery. Siatkę taką wystarczy zamontować u wylotu komina, aby zapobiec wlatywania do środka much. Pamiętajcie, że obydwa sposoby sprawdzą się tylko w przypadku kominów wentylacyjnych, nie powinniśmy stosować ich w kominach spalinowych.

Pamiętajcie również o tym, że robienie czegokolwiek na dachu jest niebezpieczne, dlatego, jeśli nie macie doświadczenia i nie czujecie się na siłach, poproście o to specjalistę, który dysponuje specjalnym sprzętem zapewniającym bezpieczeństwo prac na wysokości.

Podobne artykuły