Genialny sposób na wyczyszczenie przypalonego żelazka

Porady Data publikacji: 14 lutego 2024

Każdej z nas może się to przytrafić. Przypalona stopa żelazka może być wynikiem chwilowej nieuwagi czy złego ustawienia temperatury. To jednak bez znaczenia, bo efekt jest zawsze ten sam. Nerwy i nieskończone prasowanie. Nie musicie jednak martwić się tym, że musicie kupić nowe urządzenie. W tym artykule podpowiemy Wam, jak doprowadzić je do stanu używalności.

Być może znacie już sposób z octem, który w internecie jest niesamowicie popularny. Dlatego nie będziemy Wam go dzisiaj przedstawiać, a zaproponujemy coś zupełnie innego. Jeśli jeszcze go jednak nie znaliście, to więcej dowiecie się o nim w artykule o czyszczeniu żelazka octem.

Sól kuchenna do czyszczenia przypalonego żelazka

Sól to produkt, który znajdziemy praktycznie w każdej kuchni, a ocet nie zawsze możemy mieć pod ręką. Dlatego sposób ten z pewnością jest bardziej uniwersalny, a jego wykonanie niezwykle proste.

Rozsypując drobnoziarnistą sól na papierze do pieczenia i prasując ją na gorąco, możesz usunąć nawet najtrudniejsze przypalenia. Sól działa jak delikatny, ale efektywny środek ścierny, który nie rysuje powierzchni żelazka.

Pamiętaj jednak, że zdecydowanie lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Dlatego, aby uniknąć przypaleń, zawsze sprawdzaj etykiety na ubraniach i dostosuj temperaturę żelazka do rodzaju tkaniny. Stosuj wodę demineralizowaną, która zapobiegnie osadzaniu się kamienia wewnątrz żelazka, albo regularnie czyść je specjalnymi środkami odkamieniającymi.

Podobne artykuły