Współdzielisz konto na Netflixie? Lada dzień dostaniesz powiadomienie i będziesz mieć dwie możliwości

Kategoria: Technologie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-05-23

Konto Netflix przeznaczone jest dla użytkowników w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Platforma już jakiś czas temu zapowiedziała walkę ze współdzieleniem jednego konta przez wiele osób, które nie mieszkają razem.

Koniec ze współdzieleniem kont poza jednym gospodarstwem domowym

Od dziś zaczną być wysyłane wiadomości do użytkowników w Polsce, którzy udostępniają swoje konto Netflix osobom spoza ich gospodarstwa domowego. Dostaniemy do wyboru dwie możliwości.

Pierwsza możliwość to przenieść swój profil na swoje konto i opłacany przez siebie abonament lub druga to dodanie nowego użytkownika do obecnego abonamentu co kosztuje dodatkowo 9,99 zł miesięcznie. Dodatkowy użytkownik będzie miał własny profil, konto i hasło, ale za jego członkostwo będzie płacić osoba, która go zaprosiła.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Uwaga, bo to dość ważna informacja. Opcja dodatnia nowego użytkownika jest jeszcze niedostępna dla użytkowników, którzy korzystają z płatności za pośrednictwem partnera.

Platforma jednocześnie zaznacza, że dalej możemy korzystać z Netflix poza domem lub w podróży, na własnych urządzeniach, na telewizorach w pokoju hotelowym lub innym miejscu.

Jak sprawdzić, kto korzysta z naszego konta?

Aby sprawdzić, kto korzysta z naszego konta, możemy wejść na platformę Netflix, a następnie „Konto”. Znajdziemy tam zakładkę „Zarządzaj dostępem i urządzeniami”. Zobaczysz listę wszystkich zalogowanych urządzeń oraz możesz wylogować konkretne z nich klikając „Wyloguj”.

Czym jest gospodarstwo domowe Netflix?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w centrum pomocy Netflix. Cytując:

Gospodarstwo domowe Netflix to zbiór urządzeń korzystających z tego samego połączenia internetowego w miejscu, w którym najczęściej korzystasz z serwisu Netflix. Gospodarstwo domowe Netflix można ustawić na telewizorze. Zalogowane na Twoje konto Netflix urządzenia korzystające z tego samego połączenia internetowego co telewizor zostaną automatycznie włączone do gospodarstwa domowego.

  • https://about.netflix.com/pl/news/update-on-sharing-may-pl

Podobne artykuły