Wrzucił tabletkę od zmywarki do toalety. Zobacz dlaczego, a zrobisz to samo!

Porady Data publikacji: 09 lipca 2020

Zmywarka stała się jednym z niezbędnych sprzętów AGD na wyposażeniu naszej kuchni. Wiele osób dzisiaj nie wyobraża sobie bez niej życia. Nie ma w tym nic dziwnego. Pozwala ona zaoszczędzić duża ilość czasu, którą wcześniej spędzaliśmy na myciu naczyń.

Tabletka od zmywarki do toalety

Oszczędza również wodę. Jeden cykl mycia zużywa ok. 12 l wody. Oczywiście jest to zależne od danego modelu, ale umyjcie dokładnie taką ilość naczyń ręcznie w tej samej ilości wody.

Stąd też zmywarki stały się w wielu domach czymś, bez czego nie możemy żyć. Jej obecność natomiast sprawia, że zawsze mamy zapas tabletek do mycia naczyń w zmywarce. Czy wiecie o tym, że mają one więcej zastosowań niż nam się wydaje?

Dzisiaj wykorzystamy jedno z nich, a użyjemy tabletki od zmywarki do wyczyszczenia naszej muszli klozetowej.

Muszlę klozetową należy regularnie czyścić. Jest to miejsce, w którym zbierają się bakterie. Środki, które wykorzystujemy do tego mają działanie bakteriobójcze. Mimo wszystko podczas spłukiwania wody warto najpierw zamknąć deskę.

W przeciwnym wypadku pod wpływem ciśnienia wody, w powietrze wzbija się mgiełka wodna wraz z bakteriami. Te natomiast osiadają na elementach wyposażenia łazienki i trafiają do naszych dróg oddechowych.

Korzystanie z brudnej toalety, na której znajdują się osady z kamienia, nie jest z pewnością niczym przyjemnym. Dodatkowo możemy najeść się dużego wstydu, gdy niespodziewani goście zastaną muszlę klozetową właśnie w takim stanie.

Dlatego w codziennym dbaniu o nią mogą pomóc nam tabletki od zmywarki. Wystarczy, że wrzucisz do niej kostkę, a następnie pozostawisz ją do momentu rozpuszczenia się.

Następnie szczotką wyszoruj wnętrze muszli i spłucz je wodą ze spłuczki. Toaleta znów będzie wyglądać świeżo.

Podobne artykuły