Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że po wyjściu spod prysznica, wyciągasz nowiutki, świeżo uprany ręcznik, a po pierwszym użyciu czujesz nieprzyjemny zapach? Czyżby zła jakość materiału? A może nieodpowiedni detergent? Nie martw się, nie jesteście sami z tym problemem! Podpowiemy Ci, jak go rozwiązać.
Stosowanie płynu do płukania tkanin to często powtarzany błąd podczas prania ręczników. Płyn do płukania tkanin może wydawać się niezbędnym dodatkiem do każdego prania, szczególnie gdy pragniemy, aby nasze ubrania i tkaniny były miękkie oraz pachnące. Jednakże, w przypadku ręczników, stosowanie płynu do płukania może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Pod jego wpływem ręczniki stają się mniej chłonne. W rezultacie, ręczniki tracą swoją główną funkcję – efektywne osuszanie ciała. ,Ponadto, ta niepozorna warstwa może stworzyć idealne środowisko dla namnażania się bakterii i grzybów, które mogą być odpowiedzialne za nieprzyjemne zapachy.
Możesz wypróbować naturalny sposób prania ręczników, aby sprawdzić, czy winne są detergenty. Wystarczy, że zamiast płynu do płukania tkanin, wykorzystasz pół szklanki zwykłego białego octu. Do przegródki na proszek do prania wsyp natomiast opakowanie sody oczyszczonej. Ustaw pranie na programie bawełna i temperaturze 60 stopni Celsjusza.
Dzięki temu zabijesz nieprzyjemne zapachy i usuniesz resztki detergentów spomiędzy włókien ręczników. Po taki praniu będą one również bardziej puszyste i zaczną lepiej pochłaniać wilgoć.
Jeśli w łazience panuje zbyt duża wilgotność powietrza, wtedy ręczniki najzwyczajniej w świecie nie będą schły po użyciu. Zaczną gromadzić się w nich bakterie i grzyby, które następnie mogą powodować powstawanie nieprzyjemnych zapachów.
Zadbaj o to, aby usunąć nadmiar wilgoci z łazienki. Wywietrz ją po kąpieli, a ręczniki dodatkowo rozwieś tak, aby mogły skutecznie wyschnąć.