Włożyła 2 tabletki od zmywarki do pralki. Wykorzystaj również ten genialny trik!

Porady Data publikacji: 06 grudnia 2017

Chcesz zadbać o czystość pralki i jednocześnie świeżość ubrań, które z niej wyciągasz? Czy zdarza się, że ubrania po wyjęciu chociaż były płukane i tak brzydko pachną? W zakamarkach naszej pralki skrywa się wiele nieczystości i bakterii, które regularnie trzeba czyścić. W tym właśnie pomogą nam tabletki od zmywarki.

Tabletki od zmywarki do pralki

Regularne czyszczenie pralki jest bardzo ważne. Nie wiem jak wygląda kwestia Waszych pralek, u mnie jest funkcja czyszczenia bębna gdzie wystarczy puścić puste pranie. Naprawdę bardzo dużo zanieczyszczeń z niego wypływa. Raz musiałam przenieść pralkę i stała tak, że woda była odprowadzana do wanny. Było wtedy doskonale widać jak wiele „syfu” w niej się zebrało.

Aby jeszcze lepiej poradzić sobie z wyczyszczeniem pralki i aby było one skuteczne do pustego prania wrzuć dwie tabletki do zmywarki, które się rozpuszczą i oczyszczą wnętrze pralki oraz wszelkie odpływy. Dzięki temu uporasz się z zapachem stęchlizny z prania. Rok temu miałam z tym spory problem i zastanawiałam się co jest na rzeczy. Chciałam nawet już wymieniać pralkę.

Wtedy z pomocą przyszedł mi ocet, po kilku razach puszczenia pustego prania i użycia octu pranie zaczęło znowu pachnieć płynem do płukania. Problem był zwłaszcza, z niektórymi rzeczami barwionymi na czarno. Mają one pewnie jakąś specyficzną farbę, która chłonie ten zapach jak gąbka.

Jak regularnie dbać o pralkę

Pamiętaj również o tym by regularnie dbać o swoją pralkę i chociaż raz w miesiącu wykonać poniższe czynności.

  1. Czyszczenie filtra pralki
  2. Czyszczenie uszczelki przy drzwiczkach od pralki
  3. Czyszczenie szufladki na środki do prania
  4. Czyszczenie komory, w której ta szufladka się znajduje

Warto też raz na jakiś czas odkręcić wąż i zobaczyć czy nie zebrał się w nim brud z rur. Jeśli nie ma warto założyć specjalne uszczelki z sitkiem, które chronią pralkę przed dostawaniem się drobinek oderwanych z rur. To częsta przyczyna w starych domach tego, że pralka przestaje pobierać wodę. Więc zanim wezwiecie fachowca sprawdźcie czy wąż zasilający jest drożny. Już tak raz miałam :)

Podobne artykuły