Wygraj nierówną walkę z kurzem! Domowe sposoby!

Porady Data publikacji: 13 lutego 2017

Jeśli chcesz pozbyć się kurzu na meblach i to na długi czas to spróbuj wykorzystać ten domowy sposób. Gdy miałam ciemne meble kurz był moją zmorą. Po sprzątaniu osiadał na nich dosłownie w kilka godzin i efekt już był niewidoczny.

Dlatego jeśli chcesz wygrać walkę z kurzem i sprawić by nie osiadał na Twoich meblach zbyt szybko to wykorzystaj ten domowy sposób. To czego będziesz potrzebować to gliceryna. Jest bardzo tania i dostaniesz ją w każdej aptece.

Przygotujemy sobie środek do czyszczenia mebli. Przygotuj sobie miskę letniej wody i dodaj do niej parę kropli gliceryny. Wymieszaj i maczaj w niej ściereczkę, którą wycierasz meble. Nie używaj do tego dodatkowych środków.

Dzięki temu kurz nie będzie tak szybko osiadał na wyczyszczonych przez siebie powierzchnia.

Do czego jeszcze mogę wykorzystać glicerynę?

Gliceryna świetnie nadaje się do pielęgnacji wysuszonych włosów. Wystarczy dodać ją do wody i umyć włosy. Możesz też użyć jej wraz z wodą do mycia luster w łazience. To sprawi, że nawet podczas gorącej kąpieli nie będą parowały.

To samo możesz uzyskać myjąc szyby wewnątrz samochodu za pomocą wody z gliceryną. Nie będą dzięki temu parowały podczas zimy. Możesz ją nawet wykorzystać do płukania tkanin. Wystarczy łyżkę gliceryny dodać do wody i dzięki temu odzież będzie miększa.

Podobne artykuły