10 naprawdę genialnych trików, które ułatwią Ci sprzątanie

Porady Data publikacji: 26 stycznia 2017

Oto 10 przydatnych porad, które pozwolą Ci łatwiej utrzymać dom w czystości. Wykorzystajcie je, a sprzątanie będzie dużo łatwiejsze.

1. Podgrzanie gąbki w mikrofalówce zabija 99% bakterii

fot. buzzfeed.com

Wystarczy ją zmoczyć wodą, albo najlepiej octem i podgrzać przez dwie minuty w mikrofalówce. Dzięki temu gąbka kuchenna zostanie zdezynfekowana, a Ty możesz dalej z niej korzystać.

2. Papier do pieczenia i kran w łazience

Jeśli po umyciu natrzesz kram w łazience papierem do pieczenia, który zawiera wosk, to ochronisz go przed śladami z wody i zaciekami. Działa to tak jak wosk na karoserii samochodowej.

3. Czyszczenie filtrów w zmywarce

Nie będziesz musiała tak często wymieniać filtrów np. w odkurzaczu jeśli co jakiś czas umyjesz je w zmywarce.

4. Czyszczenie pralki

Pod uszczelką przy drzwiczkach pralki zbiera się bardzo dużo brudu. Warto go co jakiś czas wyczyścić po prostu wodą i płynem do sprzątania.

5. Soda oczyszczona i materac

Soda oczyszczona świetnie nadaje się do czyszczenia tapicerowanych mebli i materacy. Wystarczy ją rozsypać i pozostawić na kwadrans, a potem odkurzyć.

6. Czyszczenie łazienki

Przed czyszczeniem łazienki napełnij wannę gorącą wodą. Odczekaj chwilę aby para osiadła na kafelkach i łazienkowej armaturze. Teraz będzie ją łatwiej wyczyścić.

7. Czyszczenie słuchawki prysznicowej z kamienia

Wypełnij woreczek octem i zawieś go na słuchawce prysznicowej. Rano po kamieniu nie będzie śladu.

8. Czyszczenie abażurów

Do czyszczenia papierowych oraz materiałowych abażurów idealnie nadaje się wałek do czyszczenia ubrań z włosów. Zbiera idealnie pył, który się do niego przykleja.

9. Sprężone powietrze

Do czyszczenia trudno dostępnych miejsc z kurzu użyj sprężonego powietrza. Puszkę sprężonego powietrza kupisz w każdym markecie z elektroniką lub sklepie komputerowym.

10. Szczotki do toalety

Do pojemnika ze szczotką przy toalecie wlej trochę domestosa i wody. Dzięki temu będą cały czas zabijać zarazki i sprawią, że szczotka nie będzie brzydko pachniała.

Podobne artykuły