Włoski na brodzie – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-02-10

Włoski na brodzie to problem wielu kobiet. Stąd też postanowiliśmy przybliżyć Wam tę tematykę. Powiemy skąd one się biorą. Gdy już tego się dowiecie będziemy wiedzieć co zrobić aby ich się pozbyć. Musisz wiedzieć o tym, że jest to problem, który można rozwiązać. Wcale nie musisz się godzić na ich obecność i regularnie wyrywać je przed lustrem.

W zależności od powodu ich powstawania taktyka w rozwiązaniu problemu będzie inna. Co nie zmienia faktu, że jest to możliwe. Dlatego jeśli są one czymś co Cię niezwykle denerwuje, zaniża Twoją samoocenę i po prostu sprawia, że Twoje życie jest przez to mniej komfortowe, to skorzystaj z naszych rad i rozwiąż ten problem nie czekając ani chwili dłużej!

Dlaczego kobietom rosną włoski na brodzie?

Broda jest domeną mężczyzn. Co determinuje, że mężczyzna jest mężczyzną, a kobieta kobietą? Oczywiście hormony. Dlatego już pewnie domyślasz się jaki jest pierwszy z najczęstszych powodów powstawania włosków na brodzie.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Hormonem żeńskim jest estrogen. To on reguluje wszystko co dzieje się w Twoim organizmie. Nie oznacza to jednak, że nie masz w sobie męskich hormonów. Jajniki i nadnercza każdej z kobiet produkują androgeny, które są męskimi hormonami płciowymi. Co prawda w niedużej ilości, ale zawsze. Pełnią one swoją rolę i też są ważne. Problem jednak powstaje gdy ich poziom zaczyna wzrastać.

Gdy poziom androgenów zaczyna rosnąć w ciele kobiety zaczynają się pojawiać objawy takie właśnie jak nadmierne owłosienie. Włoski pojawiają się w miejscach gdzie zwykle nie występują. Dlatego też mogą wystąpić na brodzie czy nawet przy pępku albo w okolicy brodawek sutkowych.

Gdy u kobiety dochodzi do pojawienia się włosków na tych nietypowych dla tej płci miejscach, mówimy o zaburzeniu nazywanym hirsutyzmem. Niestety tego problemu nie rozwiążesz sama bez pomocy. Trzeba najpierw zlokalizować co jest przyczyną nadprodukcji męskich hormonów. Może to być wynikiem stosowanych przez Ciebie leków. Może to być również zespół policystycznych jajników, insulinoodporność, a nawet nadwaga.

Dlatego bardzo ważne w procesie pozbywania się włosków będących wynikiem hirsutyzmu jest konsultacja lekarska i dobranie odpowiedniej metody leczenia w zależności od tego co jest powodem.

Możesz oczywiście na pierwszy ogień odwiedzić swojego lekarza pierwszego kontaktu. Skonsultować problem i uzyskać poradę oraz skierowanie do następnego specjalisty. Zapewne będzie nim endokrynolog lub ginekolog. Gdy poznamy dokładną przyczynę zostaną podjęte odpowiednie kroki, które mają na celu zapobiec powstawaniu włosków na brodzie.

Być może będzie to terapia hormonalna, a może będzie potrzebna porada dietetyka i zmiana nawyków żywieniowych. Jeśli nie poznacie dokładnej przyczyny to żadna z metod, którą znajdziecie w Internecie może nie zadziałać. Po prostu nie będzie ona uderzała w to w co powinna.

Jak pozbyć się włosków na brodzie

Ok, wiemy już co może być przyczyną i mamy świadomość tego, że bez specjalisty się nie obejdzie. Ale problem masz tu i teraz. Na pewno chciałabyś go rozwiązać jak najszybciej. Dlatego podpowiemy Ci jak skutecznie pozbyć się włosków na brodzie.

Pierwszy ze sposobów to domowa pasta, która osłabia cebulki włosów. Dzięki temu włoski zaczynają wypadać, a nowe rosną wolniej i są słabsze. Jej przygotowanie jest proste.

Składniki

  • 2 łyżki zmielonych na mąkę płatków owsianych
  • 2 łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny
  • 2 łyżki miodu naturalnego

Wszystkie składniki wystarczy ze sobą połączyć i nałożyć na skórę na 20 minut. Po tym czasie zmywamy. Zabieg niestety trzeba powtarzać i to regularnie trzy razy w tygodniu. Po miesiącu zobaczysz efekty. Można jednak szybciej usunąć je za jednym zamachem.

Do usunięcia włosków użyjemy pasty cukrowej do depilacji. Możesz wykorzystać ją do depilacji zarówno brody jak i kobiecego wąsika. Skutecznie usuwa włoski.

Do jej wykonania potrzebujemy szklanki cukru, półtorej szklanki wody i soku z połówki cytryny. Wodę przelewamy do garnuszka i zagotowujemy, następnie dodajemy pozostałe składniki i mieszamy, aż cukier się rozpuści. Gdy tak się stanie zmniejszamy gaz i gotujemy na małym ogniu przez 30 minut mieszając co parę minut. Gdy ostygnie pastę możemy nałożyć na włoski.

Następnie idąc razem z włosem ściągamy ją rolując. Kulką z pasty cukrowej możemy przejechać kilka razy po skórze gdy jeszcze pozostaną na niej włoski. Gotowe.

Podobne artykuły