Liście laurowe to sposób na żylaki

Uroda Data publikacji: 05 maja 2017

Liści laurowych zazwyczaj używamy w kuchni podczas przygotowywania potraw. Możemy jednak wykorzystać je na wiele innych sposób w tym do walki z żylakami.

Dlaczego żylaki powstają?

Żylaki mogą być po prostu dziedziczne i nie mamy wtedy wielkiego wpływu na ich wystąpienie, ale są też efektem naszego trybu życia np. ciągłego siedzenia. Są też wynikiem stosowania diet ubogich w białko lub obcisłych ubrań. Jeśli chcesz ustrzec się przed żylakami nie powinnaś też zakładać nogi na nogę podczas siedzenia i strać się nie dźwigać zbyt wielkich ciężarów.

Liście laurowe na żylaki

Kuracja lecząca żylaki z wykorzystaniem liści laurowych jest bardzo prosta do wykonania w domu. Będziemy do tego potrzebować ok. 15 liści laurowych, które na wstępie gotujemy w litrze wody. Musimy doprowadzić ją do wrzenia, podgotować 5 minut na małym gazie i pozostawić do ostudzenia.

Teraz wszystko zależy od miejsca,  w którym chcemy pozbyć się żylaków. Musimy je przez kilkanaście minut moczyć w wodzie z dodatkiem liści laurowych. Stopy czy dłonie wystarczy moczyć w misce, ale nogi musimy moczyć w wannie. Nalewamy sobie tyle ciepłej wody aby nogi były w niej zanurzone i dodajemy naszą wodę wraz z całymi liśćmi laurowymi. Kurację powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

Podobne artykuły