6 produktów żywnościowych, które poprawią wygląd Twojej skóry

Uroda Data publikacji: 14 czerwca 2017

Matka natura wyposażyła ziemię w warzywa i owoce, które mają zbawienne działanie dla naszej skóry. Poprawiają też ogólny stan naszego zdrowia. Dzisiaj przedstawimy Wam 6 takich produktów, które poprawią zdrowie Waszej skóry.

Jagody

Mają wiele wartości odżywczych, są bogatym źródłem przeciwutleniaczy, błonnika oraz Witaminy A i C. Dodaj je do swojej diety i zadbaj o swoją skórę :)

Jabłka

Jabłka każda z nas zna i warto je jeść. Nie tylko są smaczne i dietetyczne, ale też zawierają dużo kolagenu, który pomaga uelastycznić naszą skórę.

Arbuz

Arbuzy już się pojawiają, są jeszcze trochę drogie, ale ich cena zaraz spadnie. Kupuj je wtedy w każdej ilości. W większości składają się z wody i są bardzo dietetyczne. Zawierają mało kalorii, ale ilość wody w tym owocu sprawia, że świetnie nawilżają naszą skórę od wewnątrz.

Banany

Banany są dosyć kaloryczne, ale za to mają dużo potasu oraz innych minerałów, które są istotne dla zdrowia naszej skóry. Gdy jest ona sucha najprawdopodobniej brakuje jej potasu, włącz banany do swojej diety i zadbaj o nią :)

Truskawki

Mamy sezon więc nimi się zajadam. Warto tym bardziej, że pozytywnie wpływają na naszą skórę. Są bogate w kwas kolagenowy i chronią przed promieniami UV.

Kiwi

Lubicie kiwi? Jeśli tak to jedzcie ich więcej. Zawierają dużo witaminy C, która daje naszej skórze blask i zdrowie :)

Podobne artykuły