Prosta maseczka oczyszczająca cerę

Uroda Data publikacji: 18 maja 2017

Wodorowęglan sodu, który raczej znamy pod nazwą sody oczyszczonej jest bardzo skutecznym domowym kosmetykiem. Jeśli masz problemy skórne na twarzy np. wysypka, zaskórniki, trądzik, pryszcze, zatkane pory i inne stany zapalne to warto z niej skorzystać.

Dlatego dzisiaj wykorzystamy sodę oczyszczoną do stworzenia prostej i taniej maseczki oczyszczającej cerę. Soda ma właściwości bakteriobójcze i antygrzybiczne. Dzięki temu jej stosowanie pomaga pozbyć się wielu problemów, ale też jest świetną profilaktyką, która pomoże nam się przed nimi uchronić.

Soda oczyszczona jest bezpieczna i nietoksyczna. Niestety może wystąpić kilka komplikacji. Nie można jej używać na zranioną skórę oraz trzymać z daleka od oczu. Nie używaj jej też podczas wystąpienia oparzeń słonecznych na twarzy. Zanim nałożysz maseczkę na twarz włóż do niej palca przez chwilę i sprawdź jak zachowa się skóra.

Składniki

  • łyżeczka soku z cytryny
  • 2 łyżki sody oczyszczonej

Przygotowanie

Wymieszaj ze sobą oba składniki i mieszaj aż uzyskasz jednolitą masę. Maseczka nie może być zbyt rzadka tak by trzymała się na twarzy. Aby ją zagęścić wystarczy dodać trochę sody. Możesz stosować ją na twarz i szyję, ale unikaj okolicy oczu. Maseczkę po 15 minutach zmyj wodą. Nie trzymaj jej dłużej aby nie dopuścić do podrażnień.

Źródło artykułu: http://healthyclan.com/baking-soda-benefits-for-your-facial-skin-problems/

Podobne artykuły