Prosta maseczka oczyszczająca cerę

Wodorowęglan sodu, który raczej znamy pod nazwą sody oczyszczonej jest bardzo skutecznym domowym kosmetykiem. Jeśli masz problemy skórne na twarzy np. wysypka, zaskórniki, trądzik, pryszcze, zatkane pory i inne stany zapalne to warto z niej skorzystać.

Dlatego dzisiaj wykorzystamy sodę oczyszczoną do stworzenia prostej i taniej maseczki oczyszczającej cerę. Soda ma właściwości bakteriobójcze i antygrzybiczne. Dzięki temu jej stosowanie pomaga pozbyć się wielu problemów, ale też jest świetną profilaktyką, która pomoże nam się przed nimi uchronić.

Soda oczyszczona jest bezpieczna i nietoksyczna. Niestety może wystąpić kilka komplikacji. Nie można jej używać na zranioną skórę oraz trzymać z daleka od oczu. Nie używaj jej też podczas wystąpienia oparzeń słonecznych na twarzy. Zanim nałożysz maseczkę na twarz włóż do niej palca przez chwilę i sprawdź jak zachowa się skóra.

Składniki

  • łyżeczka soku z cytryny
  • 2 łyżki sody oczyszczonej

Przygotowanie

Wymieszaj ze sobą oba składniki i mieszaj aż uzyskasz jednolitą masę. Maseczka nie może być zbyt rzadka tak by trzymała się na twarzy. Aby ją zagęścić wystarczy dodać trochę sody. Możesz stosować ją na twarz i szyję, ale unikaj okolicy oczu. Maseczkę po 15 minutach zmyj wodą. Nie trzymaj jej dłużej aby nie dopuścić do podrażnień.

Skomentuj

Prosta maseczka oczyszczająca cerę