9 sierpnia 2018

5 błędów, które najczęściej popełniasz przy malowaniu paznokci

Jakie błędy popełniamy podczas malowania paznokci? Jest ich kilka i chociaż wydaje nam się, że jest to bardzo prosta czynność, to można parę rzeczy zepsuć. Często jest to wynikiem tego, że po prostu nikt nam wcześniej o tym nie powiedział.

1. Brak odtłuszczenia paznokcia przed malowaniem

Przez to lakier nie trzyma się płytki paznokcia tak dobrze jak powinien. Bez problemu kupisz środki odtłuszczające np. aceton. Wystarczy nasączyć nimi wacik i wytrzeć nim paznokcie.

2. Brak podkładu

Lakiery podkładowe nie powstały po to byśmy ich nie używały. Dzięki nim kolor będzie soczysty, paznokcie będą zabezpieczone, a samo malowanie bardziej trwałe.

3. Pośpiech

Dotyczy to zbyt szybkiego nakładania drugiej warstwy lakieru do paznokci. Pamiętaj aby najpierw pierwsza warstwa dobrze wyschła!

4. Brak lakieru nawierzchniowego

Nazywa się go top coat. Jego działanie jest bardzo ważne. Dzięki niemu manicure będzie trwały. Oprócz tego sprawia, że nawet tani lakier do paznokci będzie wyglądał dużo lepiej.

5. Nie malujesz brzegu paznokcia

Brzeg paznokcia jest miejscem, które jest narażone na mechaniczne uszkodzenia, dlatego lakier w tym miejscu często odpryskuje. Dlatego zawsze gdy malujesz paznokcie staraj się dobrze zahaczyć pędzelkiem o krawędź paznokcia aby również ją pomalować.