Jak sprawdzić rok produkcji telewizora – łatwy sposób!

Technologie Data publikacji: 03 czerwca 2022 / Aktualizacja: 2022-11-18

Kupując nowy telewizor warto zwrócić uwagę na to, kiedy dany model został wyprodukowany. Technologia stale się rozwija. Jest ulepszana i montowana w nowszych urządzeniach. Ulepszane jest również oprogramowanie, a większość z nas korzysta dzisiaj z telewizorów wykorzystując ich funkcję SMART. Im bardziej będzie dopracowana, a więc im świeższa wersja oprogramowania będzie na telewizorze, tym dłużej nam posłuży.

Sprawdzanie roku produkcji telewizora

Jeśli wpiszemy w Google „jak sprawdzić rok produkcji telewizora” znajdziemy wiele poradników na temat rozszyfrowywania ciągu cyfr i liter w numerze seryjnym. Przykładowo w telewizorze samsung piąty znak w numerze seryjnym oznacza rok – na przykład T to 2020. Logiczne, prawda?

Przeczytaj również: Jaki typ anteny wybrać?

Istnieje jednak dużo łatwiejszy sposób. Wystarczy zapisać sobie nazwę telewizora i model. Gdy jakiś model wychodzi na rynek najczęściej wysyłany jest do recenzentów. Portale internetowe testują telewizor i publikują wnioski. Wystarczy więc, że w Google wpiszemy nazwę telewizora wraz z modelem + słowo test lub recenzja i znajdziemy najstarsze recenzje. Wtedy możemy dość precyzyjnie określić, z którego roku pochodzi dany model.

Jako pierwsze do testów telewizory dostaną większe portale z dużym zasięgiem, a więc takie, które również w Google wyskakują nam wysoko. Dlatego nie będziemy musieli długo szukać.

Jeśli więc rozszyfrowywanie numerów seryjnych telewizorów dla Ciebie to czarna magia i nie masz ochoty zgłębiać poradników na ten temat, to wypróbuj ten dużo prostszy sposób na sprawdzenie roku produkcji telewizora.

Podobne artykuły