Jak usunąć swój dom ze Street View?

Technologie Data publikacji: 03 listopada 2020

Google Street View to usługa, która pozwala odbyć wirtualną podróż ulicami miast praktycznie całego świata. Wielu osobom jednak nie podoba się to, że w Internecie znajduje się ich dom. Jeśli również dla Was jest to naruszeniem prywatności, możecie swój dom ze Street View usunąć. Dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić.

Usuwanie domu z Google Street View

W pierwszej kolejności musimy włączyć Mapy Google i znaleźć na nich swoją ulicę. Następnie przed swoim domem ustawiamy „żółtego ludzika”. Sprawdzamy czy nasz dom jest widoczny na mapie w Street View. Jeśli tak, musimy kliknąć przycisk „Zgłoś problem”, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu.

Po kliknięciu w zgłoś problem zostaniemy przekierowani do formularza zgłaszania niewłaściwego widoku ulicy.

W formularzu kadrujemy zdjęcie tak by nasz dom znalazł się w czerwonej ramce. Następnie zaznaczamy informację o tym, co chcemy zamazać. W tym przypadku zaznaczamy „Mój dom”. Dodajemy dodatkowe informacje, które pomogą w rozpoznaniu budynku. Możemy wpisać tam dokładny adres.

Następnie potwierdzamy wysłanie formularza i czekamy, aż nasze zgłoszenie zostanie rozpatrzone oraz wskazany na zdjęciu dom zamazany. Możemy chronić również inne prywatne rzeczy takie jak nasza twarz czy samochód.

Podobne artykuły