Używaj łyżki do butów — rozwiązuje jeden problem niszczący buty

Porady Data publikacji: 10 kwietnia 2024

Czy przetarte zapiętki w butach to jest problem, który Ciebie dotyczy? Możesz go bardzo łatwo rozwiązać. Gdy zaciągamy buty na siłę, nasze skarpetki przecierają zapiętki w butach. Z czasem coraz mocniej, aż materiał zostaje całkowicie dziurawy.

Jeśli nie chcemy każdorazowo rozwiązywać butów i trudzić się z ich zakładaniem, to najlepszym wyjściem w takiej sytuacji, jest po prostu stosowanie łyżki do butów. Nie tylko ułatwia ona zakładanie obuwia, ale również chroni zapiętki, gdyż wtedy nasza pięta i skarpetki nie mają z nimi styczności. Pomiędzy znajduje się łyżka do butów, która chroni piętę przed wycieraniem materiału.

Korzystanie z łyżki do butów, ma też wiele innych zalet. Dzięki niej zakładanie ciasnych lub nowych butów jest dużo łatwiejsze. Chronią też buty z delikatnych materiałów. Przykładowo, buty skórzane mogą marszczyć się na piętach, jeśli będziemy je przygniatać podczas zakładania.

Gadżet ten jest też niezwykle pomocny osobom z ograniczoną mobilnością i dla osób starszych, dla których schylanie się do zakładania butów, może być problemem. Jest to też bardziej higieniczne, gdyż nie musimy dotykać butów podczas ich zakładania.

Jak naprawić przetarte zapiętki w butach

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli jednak problem powstał, a buty są jeszcze w dobrym stanie, jedynie zapiętki stanowią problem, to możesz je łatwo naprawić. Jak to zrobić, dowiesz się z tego filmu.

Podobne artykuły