Ten trik sprawi, że odśnieżanie chodnika będzie łatwiejsze

Porady Data publikacji: 21 stycznia 2023

Opady śniegu w wielu regionach Polski sprawiły, że zmuszeni jesteśmy ponownie sięgnąć po nasze łopaty do odśnieżania. Warto pamiętać o tym, że jest to naszym obowiązkiem, a za jego niedopełnienie może spotkać nas przykra kara w postaci mandatu, a nawet sprawy sądowej.

Wynika on z ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu porządku w gminach. Zgodnie z nią, to właściciel nieruchomości, której chodnik przylega bezpośrednio do ogrodzenia domu, ma obowiązek jego odśnieżania.

Wiemy więc, że musimy to zrobić. Nie oznacza to jednak, że nie możemy sobie tej czynności ułatwić. Dzisiaj przedstawimy Wam prosty trik, dzięki któremu odśnieżanie stanie się dużo łatwiejsze.

Jak ułatwić sobie odśnieżanie

Śnieg potrafi sporo ważyć, zwłaszcza gdy jest bardzo mokry. Jego odśnieżanie wówczas staje się sporym wysiłkiem fizycznym. Najgorsze jest jednak to, iż przykleja się on do łopaty, którą go usuwamy. Przez to musimy poświęcać czas na jego strzepywanie i siłować się z jego wagą. Możemy ten problem wyeliminować w prosty sposób.

Wystarczy, że łopatę natłuścimy dowolnym olejem. Możemy wykorzystać do tego olej po smażeniu frytek. Wystarczy nie wylewać go, a zlać ponownie do butelki i zachować w garażu na czas odśnieżania.

Może to być również olej silnikowy, który został nam po wiosennej konserwacji kosiarki lub natrzeć łopatę woskiem ze zwykłeś świecy. Możemy też wykorzystać do tego preparaty natłuszczające w sprayu. Kupimy je w wielu sklepach budowlanych lub z częściami samochodowymi.

Jeśli jednak zależy nam na tym, aby rozwiązanie było tanie, to zdecydowanie lepiej jest wykorzystać produkt, który jest już nam niepotrzebny.

Po naniesieniu oleju na łopatę do odśnieżania, śnieg nie będzie się do niej przyklejał. Dzięki temu odśnieżanie chodnika stanie się dużo łatwiejsze i pójdzie nam ono również sprawniej. Spędzimy więc mniej czasu na mrozie.

Podobne artykuły