Cała prawda o ELEKTRO MARKETACH – zobacz jak robią nas w konia!

Technologie Data publikacji: 24 marca 2019

Znacie kanał Co najlepsze?. Ostatnio zrobiło się o nim głośno na YouTube gdy zrobił odcinek o firmie MANTA, w którym zdradził kilka faktów o tym jak działa i jakiej jakości są urządzenia, które sprzedaje. Zyskał on milion wyświetleń. Tym razem na tapet wzięte były wszystkie elektro markety, przeprowadzone zostały anonimowe rozmowy ze sprzedawcami, którzy tam pracują i obraz całej sytuacji nie jest zbyt kolorowy. Zobaczcie jak wykorzystują naszą naiwność.

Jak elektro markety żerują na nas

Gdy idzie do marketu liczymy na to, że w dobrej cenie kupimy urządzenia, których potrzebujemy, a pracujący nam sprzedawcy szczerze doradzą nam w tym podczas obsługi. Okazuje się, że jesteśmy w wielkim błędzie. Sprzedawcy będzie zależało tylko na tym by sprzedać nam telewizor, na którym jest lepsza marża i od, którego dostanie on więcej punktów. Przekłada się to na premie do pensji dla sprzedawcy, wybór jest więc oczywisty. Skąd on wie, że ten telewizor da mu lepszą premię? Produkty posiadają tajne kody oznaczeń. Na przykład w RTV EURO AGD na tabliczce obok produktu jest kod plu. Ostatnie dwie cyfry mówią ile doradca dostanie mnożnika premii jeśli sprzeda dany produkt. Jeśli jest tam 6 to pracownik dostanie największą premię. Lepiej takich produktów unikać.

Jeśli chcecie poznać więcej szokujących faktów z funkcjonowania marketów z elektroniką i jednocześnie dzięki temu nie dać się nabrać to obejrzyj cały film poniżej.

Podobne artykuły