UWAGA! Oszuści podszywają się pod aplikację proteGO Safe.

Technologie Data publikacji: 17 stycznia 2021

KNF CSIRT (Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego) ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod aplikację protegGO Safe.

Oszuści wykorzystują koronawirusa

To nie pierwszy raz, gdy oszuści próbują wykorzystać sytuację epidemiologiczną w kraju. Tym razem chodzi o zainstalowanie na naszych telefonach złośliwego oprogramowania. Oprogramowanie takie może posłużyć następnie jako narzędzie do wykradzenia naszych poufnych danych czy okradzenia naszego konta bankowego.

Pamiętajcie o tym, aby nigdy nie instalować aplikacji z nieznanych źródeł. Jeśli jakaś aplikacja do instalacji potrzebuje zaznaczenia opcji „Nieznane źródła” w opcjach bezpieczeństwa telefonu, wtedy powinna zapalić się czerwona lampka w naszej głowie.

Czym jest aplikacja proteGO Safe?


STOP COVID – ProteGO Safe to aplikacja, którym twórcą jest Ministerstwo Cyfryzacji. Ma ona na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa przez informowanie nas o tym, że byliśmy w towarzystwie kogoś kto miał koronawirusa dłużej niż 15 minut w odległości mniejszej niż 2 metry. Jeśli taka osoba zachoruje osoby, które były w jej otoczeniu w ciągu ostatnich 14 dni otrzymają powiadomienie.

Podobne artykuły