Tych trzech metod na pozbycie się żylaków na pewno jeszcze nie próbowałaś!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-09-28 / Aktualizacja: 2021-11-23

Jak pozbyć się żylaków? Tych domowych sposobów na pewno jeszcze nie próbowałaś. Żylaki to problem wielu kobiet i mężczyzn. Niektórzy z nas po prostu mają genetycznie zaprogramowane predyspozycje do ich powstawania. Oprócz tego wpływ na nie ma również wiele czynników zewnętrznych. Żylaki to nic innego jak nadmierne rozszerzenie żył, mogące powodować pękanie ścianek żył i owrzodzenia. Żylaki najczęściej dotyczą kończyn dolnych. Najczęściej występują u kobiet po 40 roku życia.

Czynniki sprzyjające powstawaniu żylaków

  1. Nadwaga
  2. Spędzanie dużo czasu w jednej pozycji
  3. Nadmierne opalanie się
  4. Nadmierny ruch również może im sprzyjać
  5. Chodzenie na wysokich obcasach
  6. Palenie tytoniu
  7. Środki antykoncepcyjne
  8. Brak aktywności fizycznej

Domowe sposoby na żylaki

Napar z głogu

Zaobserwuj nas na Facebooku

Owoce większości gatunków głogu nadają się do spożycia i często robi się z nich przetwory. Niektóre gatunki wykorzystywane są jako rośliny lecznicze i znajdziemy je w wielu mieszankach herbat. Głóg pomaga w leczeniu żylaków oraz pajączków. Zawiera dużo cynku i flawonoidów, które zapewniają takie działanie. Nie bez znaczenia jest witamina C, która działa przeciwzapalnie. Napar z głogu powinno się pić trzy razy dziennie.

Imbir na żylaki

Imbir obniża ciśnienie krwi, a to zmniejsza ciśnienie w żyłach. Żylaki powstają właśnie na wskutek zbyt wysokiego ciśnienia, które trwale uszkadza ścianki żył i je rozciąga. Imbir jest więc bardzo pomocny w leczeniu żylaków oraz potrafi im zapobiegać. Warto jednak jego zażywanie skonsultować ze swoim lekarzem bo nie każdy może spożywać imbir i kłóci się on z niektórymi lekami.

Ocet jabłkowy na żylaki

Ocet jabłkowy będziemy stosować zewnętrznie i wmasowywać go w problematyczne miejsca. Pamiętaj jednak by wcześniej go rozcieńczyć z wodą i następnie wmasować w skórę w miejscu, w którym występują żylaki.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły