Trik z telefonem, który może uratować Ci życie

Lifestyle Data publikacji: 12 lutego 2018 / Aktualizacja: 2018-02-13

Jeśli posiadasz telefon z systemem operacyjnym Android to musisz wiedzieć, że posiada on wbudowaną funkcję SOS. Pozwala ona na wezwanie pomocy. Wiadomość wysłana jest z Twoją lokalizacją pobraną z Google Maps oraz zdjęciem zrobionym przez obiektyw telefonu.

Dlatego jeśli używasz funkcji SOS w telefonie skieruj aparat na coś co pozwoli łatwiej Cię odnaleźć np. drzwi z numerem mieszkania. Dzięki temu pomoc szybciej do Ciebie dotrze, Musisz wiedzieć, że wysłana zostanie lokalizacja według mapy Google, ale nie jest ona aż tak dokładna by wskazać, że znajdujecie się np. w piwnicy. To może zasygnalizować zdjęcie, które zostanie do niej dołączone. Wraz z tym wysłana zostanie również 5 sekundowa wiadomość dźwiękowa nagrana mikrofonem telefonu.

Jak użyć funkcji SOS w telefonie

Aby użyć funkcji SOS w telefonie wystarczy trzy razy pod rząd wcisnąć przycisk zasilania. Pamiętaj jednak o tym, że funkcja ta najpierw musi zostać aktywowana w Twoim telefonie.

Jak włączyć funkcję SOS w telefonie

Aby to zrobić przejdź do ustawień telefonu i wybierz funkcję Wysyłanie wiadomości SOS.

  1. Przejdź do Ustawień telefonu
  2. Wybierz opcję Wysyłanie wiadomości SOS
  3. Włącz wiadomości SOS przesuwając włącznik na górze ekranu
  4. Wybierz kontakt, do którego ma być wysłana wiadomość lub utwórz nowy
  5. Wiadomości SOS zostały skonfigurowane.

UPDATE. Opcja ta działa jedynie na telefonach z TouchWiz, czyli tych od Samsunga. Jeśli posiadasz telefon innej marki i producent nie przewidział takiej opcji lub podobnej, możesz skorzystać z zewnętrznych aplikacji dostępnych w Google Play np. Rodzinne S.O.S. czy SOS Emergency App.

Podobne artykuły