Kartony – gdzie kupić w najlepszej cenie?

Lifestyle Data publikacji: 13 września 2022 / Aktualizacja: 2024-06-05

Kartony są używane w niemal każdej firmie i w każdym domu. Wykorzystuje się je do pakowania, do magazynowania towaru, do segregowania drobiazgów, do archiwizowania dokumentów, a nawet do konstruowania zabawek i innych przedmiotów. Jakie kartony wybrać, żeby były najbardziej odporne na uszkodzenia? Gdzie kupić je w dobrej cenie? Co mamy do wyboru? Podpowiadamy. 

Kartony do pakowania

Pudełko kojarzy się zazwyczaj z opakowaniem klapowym w kształcie kwadratu, ale modeli kartonów jest teraz na rynku o wiele więcej. Szczególną popularnością cieszą się kartony fasonowe. Mają tylko jedną klapę górną, którą zamyka się poprzez wsunięcie w specjalne otwory. Dzięki temu nie trzeba używać taśmy klejącej. To znacznie przyspiesza pakowanie, a ponadto przesyłka jest bardziej estetyczna, więc taki karton można wykorzystać do pakowania prezentów albo do wysyłki towarów dla klientów. Kolejny model to karton z automatycznym dnem. Wykorzystywanie tego rodzaju opakowań jest najlepszą metodą na zaoszczędzenie czasu. Składanie przebiegnie w mgnieniu oka, ponieważ wystarczy po prostu ścisnąć pudełko po bokach, a ono natychmiast przybierze odpowiedni kształt. Prościej już być nie może! Kolejna propozycja to kartony do paczkomatów. Są dostosowane do wielkości skrytek, więc nie trzeba ich wymierzać ręcznie. Od razu wiadomo jaką skrytkę zarezerwować w aplikacji. 

Kartony do przeprowadzki

Podczas przeprowadzki potrzebne będą dziesiątki kartonów w różnych rozmiarach. Oczywiście można wykorzystać do tego celu standardowe opakowania, ale o wiele wygodniej korzystać z dedykowanych kartonów przeprowadzkowych. Tego rodzaju kartony zawierają otwory na dłonie, więc przenoszenie jest o wiele łatwiejsze. Większe  modele mają dodatkową parę otworów, dzięki czemu pudełko może być przenoszone przez dwie osoby. Kolejnym atutem opakowań przeprowadzkowych jest system zamykania klap „na zakładkę”. Nie trzeba więc oklejać ich taśmą. Co ważne, opakowania do przeprowadzki skonstruowane są z podwójnych ścianek, można więc wykorzystać je ponownie. Po wypakowaniu rzeczy wystarczy jedynie złożyć kartony i wsunąć je w wolne miejsce w piwnicy czy na strychu. Pojedyncze opakowania przeprowadzkowe oraz gotowe zestawy można zamówić u tego producenta: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony/37.

Duże kartony

Jeśli chcemy wysłać sprzęt AGD albo felgi, potrzebujemy naprawdę dużych pudełek. Takie modele są dostępne u niektórych producentów. Należy jednak pamiętać, aby przy zakupie zwracać uwagę nie tylko na rozmiar kartonów, ale również na ich wytrzymałość. Najlepiej wybierać modele wykonane z pięciu warstw tektury. Takie opakowania są odporne na przedarcia i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Pudełka archiwizacyjne

Utrzymywanie porządku w dokumentach bywa problematyczne zarówno w biurach, jak i w domach. Warto więc stosować akcesoria, które to ułatwią, czyli pudełka archiwizacyjne. Tego rodzaju pudełka służą do przechowywania kartek, ulotek, folderów, prac plastycznych, ale również całych segregatorów i teczek. Mają jednolity design, więc dobrze prezentują się na półkach i pasują do każdego pomieszczenia. Można ustawiać je w pozycji pionowej lub poziomej. Zawierają strefę na podpis w widocznym miejscu, więc od razu zlokalizujemy potrzebne pudełko. Mają także poręczne uchwyty do otwierania i zamykania. Dodatkową zaletą tego rodzaju opakowań jest cena. Koszt pudełka to zaledwie kilka złotych. Jeżeli brakuje miejsca na półkach, do kompletu można dokupić również kartony archiwizacyjne, które mieszczą 6 pudełek do archiwizacji. 

Gdzie tanio kupić kartony?

Pudełek można szukać w sklepach papierniczych i w hurtowniach. Najwięcej modeli w różnych rozmiarach znajdziemy jednak bezpośrednio na stronach producentów. Wybór jest ogromny, a ponadto można zamówić opakowanie na wymiar, żeby perfekcyjnie dostosować je do specyfiki towaru. Na stronach producentów, przy składaniu większych zamówień zazwyczaj udzielane są dodatkowe rabaty, więc można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent. 

Kartony mają wiele zastosowań i są przydatne w codziennych sytuacjach, więc warto zawsze trzymać w domu kilka rodzajów pudełek. W najniższych cenach można zamówić je online, bezpośrednio na stronach producentów. 

Podobne artykuły