To najlepszy moment żeby sprzedać działkę ogrodową

Ogród Data publikacji: 15 czerwca 2020

Popularność działek ogrodowych bije rekordy. Od dawna nie były tak popularne, a ceny tak wysokie. Jeśli chcesz sprzedać działkę to najlepsza okazja.

Skąd ta popularność na ogródki działkowe?

Pamiętacie jak kiedyś aby kupić działkę wystarczyło kilka tysięcy złotych? Teraz ceny sięgają już kilkudziesięciu tysięcy.

Ogród działkowy w dobie kryzysu to możliwość swobodnego spędzenia wakacji z dala od innych ludzi. Boom na działki ROD spowodowała właśnie epidemia koronawirusa. Zainteresowanie jest duże, a wolnych działek, zwłaszcza w dużych miastach nie ma zbyt dużo. Dlatego rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Pamiętaj jednak, że posiadanie działki ogrodowej rodzi pewne obowiązki, o których pisaliśmy tutaj. Dlatego jeśli zamierzasz ją kupić tylko po to by spędzić tam urlop, a na resztę roku o niej zapomnieć, może się okazać, że nieprzyjemnie się zaskoczysz. Nie staje się ona naszą własnością, możemy jej używać w określony sposób, ale gdy nie będziemy przestrzegać regulaminu, może też być nam zabrana.

Dla sprzedających jest to jednak dobra okazja by zbyć działkę w cenie do tej pory nieosiągalnej. Cena działek różni się w zależności od lokalizacji, ale przy niskiej podaży w danej okolicy może się okazać, że cena i tak będzie znacznie wyższa niż powinna, a i tak znajdzie się chętny.

Obecnie za ogródek działkowy trzeba zapłacić przynajmniej 20 tys. złotych. Działki większe, wyposażone w domki, toaletę czy kuchnię są za to jeszcze drożdże.

Czy każdy może kupić działkę?

Tak, działkowcem może zostać zostać zawsze podpisując umowę od innego działkowca. Aby zostać członkiem ROD musimy być pełnoletni i mieć miejsce stałego zamieszkania na terenie RP.

Kupno działki to tak naprawdę przeniesienie umowy dzierżawy z poprzedniego właściciela na nowego, wraz z kupnem rzeczy, które na niej się znajdują, które należą do działkowca.

Podobne artykuły