Domowy sposób na mszyce – cebula na mszyce

Ogród Data publikacji: 14 maja 2019

Szukasz domowego sposobu na mszyce? Dzisiaj podpowiemy Wam jak się ich pozbyć i dzięki temu ochronić nasze rośliny w ogrodzie. Mszyce to szkodniki dla roślin. Walka z nimi jest trudnym zadaniem, głównie dlatego, że mszyce rozmnażają się bardzo szybko. Dlatego im szybciej zaczniemy z nimi walczyć tym lepsze efekty uda nam się osiągnąć. Inaczej ich populacja może bardzo szybko się rozrosnąć i szkodniki opanują cały nasz ogród. Mszyce wysysają soki z naszej rośliny. W ten sposób jej szkodzą.

Cebula na mszyce

Do walki z mszycami w naszym ogrodzie wykorzystamy cebulę. Równie skuteczny będzie czosnek. Wyciąg z cebuli odstraszy mszyce i pozwoli nam uwolnić od ich szkodliwego działania rośliny. Jest bardzo prosty w przygotowaniu. Jednocześnie to bardzo tani sposób. Potrzebujemy bowiem samych łupin cebuli, dlatego możemy zbierać je podczas gotowania. Zamiast wyrzucać łupiny po obraniu cebuli odkładaj je do woreczka, a gdy będziesz mieć już dostateczną ilość przygotuj wyciąg na mszyce.

Jak zrobić wyciąg z cebuli na mszyce

Potrzebujemy do tego 200 g łupin cebuli. Wrzucamy je do dużego gara i zalewamy 10 l wody. Jeśli nie mamy takiego możemy podzielić przygotowanie wyciągu na mniejsze partie. Po 30 minutach gotowania zdejmujemy go z gazu i przelewamy do opryskiwacza. Następnie co pięć dni trzy razy opryskujemy rośliny.

Podobne artykuły