30 marca 2019

Domowy środek na chwasty bez użycia chemii

Szukasz sposobu na chwasty, ale nie chcesz stosować w swoim ogrodzie chemii? Można się ich pozbyć wykorzystując naturalne sposoby i jeden z nich chcielibyśmy Wam dzisiaj przedstawić. Dlatego jeśli szukasz przepisu na środek na chwasty, który będzie w 100% naturalny to dzisiaj Ci go przedstawimy. Wypróbuj go podczas wiosennych prac w ogrodzie.

Naturalny środek na chwasty

Skutecznym sposobem na chwasty jest ocet. Skutecznie je zabija, ale trzeba też uważać na to by nie spryskać nim roślin, na których nam zależy. Trochę mniej skuteczny jest w przypadku głeboko ukorzenionych roślin i wtedy zabieg trzeba powtarzać. Jego działanie jest proste. Zaburza on równowagę pH gleby, a przez to tworzy warunki niekorzystne do rozwoju chwastów i powoduje, że umierają.

Dlatego najlepiej jest stosować go w miejscach, gdzie nie chcesz sadzić jakiś rzeczy. Np. pośród kamieni czy płyt stanowiących dróżkę w ogrodzie czy pomiędzy kostką brukową. W takich miejscach sposób ten sprawdzi się najlepiej.

Aby wykorzystać ocet w ten sposób wystarczy przelać go do butelki, możecie nawet trochę go rozcieńczyć z wodą aby było go więcej, a następnie spryskać nim glebę. Najlepiej jest to robić w słoneczny i ciepły dzień. Spryskaj glebę wokół chwastów jak i same liście.