To miejsce wygląda jak z katalogu biura podróży, a mieści się w Polsce!

Lifestyle Data publikacji: 04 lipca 2023

To Malediwy, a może Teneryfa? To miejsce wygląda niczym z katalogu biura podróży, a tak naprawdę mieści się w Polsce. Jeśli marzycie o krajobrazach, jak z zagranicznych folderów wycieczkowych i błękitnej wodzie, to wybierzcie się tam, a na pewno nie pożałujecie. Jest tam pięknie.

Niezwykłe miejsce w Parku Gródek

To przepiękne miejsce znajduje się w Parku Gródek w Jaworznie. Często nazywane jest Polskimi Malediwami. Znajduje się ono w miejscu starego kamieniołomu, który został przygotowany pod atrakcję turystyczną.

Można dojechać tam samochodem. Dla odwiedzających przygotowany został bezpłatny parking. Samo wejście do Parku Gródek jest również bezpłatne i czynne całą dobę. Można więc liczyć na wspaniałe widoki o każdej porze dnia. Nad samo jezioro dzięki ścieżkom dotrzecie bez problemu nawet z małym dzieckiem w wózku.

Park Gródek w Jaworznie to miejsce, które zdecydowanie warto wpisać na swoją mapę turystyczną. Zbiornik wodny, który się tutaj znajduje, jest jednym z bardzo popularnych miejsc do nurkowania. Na dnie tego akwenu wodnego znajdują się do okrycia niespodzianki w postaci pozostałości po urządzeniach pracujących w kamieniołomach.

Aby odwiedzić Park Gródek w Jaworznie, wpiszcie w swoją nawigację ulicę Jana III Sobieskiego w Jaworznie. Do parku wchodzi się ulica Płetwonurków.

Podobne artykuły