Prosty trik, dzięki któremu sprawdzisz jakość ubrań w sklepie!

Lifestyle Data publikacji: 15 listopada 2017

Z okazji świąt na pewno nie długo zaczniecie robić zakupy na prezenty. Część z nich to będą właśnie ubrania. Gdy coś komuś dajemy chcemy aby było to najlepszej jakości. Tak by prezent posłużył długo, a gdy zwyczajnie zepsuje się bardzo szybko będziemy czuć się z tym źle.

To samo dotyczy kupowania ubrań, te wykonane słabo mogą zniszczyć się nawet po kilku założeniach. Jest jednak prosty trik, dzięki któremu możesz sprawdzić jakość ubrania w sklepie zanim je jeszcze kupisz.

Szwy to miejsce, w którym najlepiej widać jakość danej szwalni oraz materiału z jakiego ubranie zostało wykonane. Chwyć materiał po dwóch stronach szwu i delikatnie go rozciągnij patrząc co będzie się działo. Szew nie powinien się rozchodzić, musi być mocny aby ubranie było trwałe. Dobrze obrazuje to zdjęcie powyżej. Jeśli zacznie się dziać to co w przypadku materiału po lewej stronie to po prostu lepiej go sobie darować.

Jak jeszcze sprawdzić jakość ubrań?

Aby sprawdzić czy materiał jest dobrej jakości wystarczy też lekko szarpnąć tkaninę. Dobra tkanina po rozciągnięciu wróci do poprzedniego kształtu. Słaba po prostu pozostanie rozciągnięta.

Źródło artykułu: https://brightside.me/
Źródło zdjęcia: https://brightside.me/

Podobne artykuły