Ten trik sprawi, że galaretka stężeje szybciej

Kuchnia Data publikacji: 06 marca 2024

Masz ochotę na galaretkę, ale myślisz, że ochota minie, zanim kolorowy deser stężeje? Katarzyna Bosacka podzieliła się ze swoimi fanami patentem na ekspresowe przygotowanie popularnego przysmaku. Filmik można podpatrzeć na Instagramie.

Galaretka w kilkanaście minut – przepis na sukces

Katarzyna Bosacka uznawana jest za kulinarne guru, które strzeże podniebień swoich sympatyków przed niewłaściwym jedzeniem. Pani Kasia, na swoich social mediach, dzieli się też radami dotyczącymi tego, jak przechowywać i przygotowywać żywność. W ostatnim czasie prezenterka postanowiła pokazać co zrobić, żeby uniknąć długiego oczekiwania na stężenie galaretki. W zamieszczonym na Instagramie filmiku Katarzyna Bosacka przygotowuje popularny deser w bardzo nieoczywisty sposób. Do miseczki wlewa jedną szklankę wrzątku. Następnie do wody dodaje całą zawartość torebki z galaretką. Na koniec prezenterka zaskakuje fanów, dolewając do przygotowanej mikstury szklankę wody – tym razem jednak zimnej. Zastosowany przez celebrytkę zabieg ma sprawić, że galaretkę szybciej będzie można wstawić do lodówki. Spowoduje to tym samym, że szybciej będziemy mogli się cieszyć stężałym deserem.

Mrożone owoce jako alternatywa dla zimnej wody

Obserwujący profil Pani Kasi wyrażali w komentarzach swoje zaskoczenie. Dziwili się, że sami nie wpadli wcześniej na prosty patent. Inni dzielili się swoimi sposobami na ulubiony deser. Radzili choćby, by do lekko stężałej już galaretki wsypać mrożone owoce. Sprawić ma to, że deser zdecydowanie szybciej stężeje. Najlepiej sprawdzą się tu mrożone borówki, truskawki, poziomki czy maliny. Warto pamiętać, że aby galaretka dobrze stężała, nie warto do niej dodawać bananów, mango, kiwi czy świeżego ananasa. Owoce te zawierają składnik hamujący tężenie deseru. Bez względu na sposób, w jaki go przygotujemy, deser na pewno szybciej będzie cieszył podniebienie.

Galaretka – deser na zdrowie

Miłośnicy galaretki, oprócz radości ze smaku deseru, mogą być też zadowoleni z innego powodu. Udowodniono, spożywanie galaretki bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie. Najzdrowszą wersją galaretki są te z agarem. Jedzenie deseru pozwala uregulować perystaltykę jelit. Jest też zalecana osobom starszym i aktywnym fizycznie w celu zachowania właściwej ilości manganu i wapnia w organizmie. Dzięki zawartości kolagenu galaretka zwalnia proces starzenia się skóry. Wybierając deser ze sklepowej półki, ważne jest, by korzystać z wysokiej jakości produktów lub półproduktów.

Podobne artykuły