Ten napój pomaga udrażniać tętnice i chroni przed zawałem

Zdrowie Data publikacji: 2018-07-01

Cholesterol jest potrzebny naszemu organizmowi, ale problem powstaje gdy mamy jego nadmiar, co dzisiaj dotyczy prawie każdego z nas. Wszystkiemu winne jest to co jemy. Warto również pamiętać o tym, że istnieje coś takiego ja dobry cholesterol HDL i zły cholesterol LDL. To poziom tego drugiego powinien nas martwić i to on odkłada się w tętnicach zwężając ich prześwit. Niestety powoduje on również to, że tętnice robią się mniej elastyczne, a powstające w nich skrzepy mogą spowodować zawał serca czy mózgu.

Często mówi się, że cholesterol jest ściśle związany z otyłością. Nie zawsze tak jest, by stwierdzić czy mamy problem z cholesterolem należy zrobić badania. Nawet gdy mamy zbyt duża wagę, wcale nie oznacza to, że mamy podwyższony poziom cholesterolu. Jednak kurację oczyszczającą zrobić może każdy, gdyż składa się ona z naturalnych składników.

Składniki

  • łyżeczka startego korzenia imbiru
  • 4 łyżeczki zielonej herbaty liściastej
  • 1l wody
  • 200g namoczonych wcześniej rodzynek
  • 2 łyżki organicznego miodu

Przygotowanie

  1. Rodzynki namaczamy.
  2. Wodę podgrzewamy i zaparzamy na niej herbatę pod przykryciem przez 15 minut.
  3. Po tym czasie odcedzamy samą herbatę i pozostawiamy do ostygnięcia.
  4. Dodajemy resztę składników i odstawiamy napój na całą noc w słoiku przykrytym gazą.
  5. Rano odlewamy samą wodę.

Pijemy szklankę tego napoju dwa razy dziennie, ale należy pamiętać by pić go tuż przed posiłkiem.

Źródło artykułu: https://www.healthyfoodhouse.com/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły