Te rośliny warto mieć w sypialni. Będzie Ci się spało lepiej!

Lifestyle Data publikacji: 06 grudnia 2018

Jeśli masz problemy z zaśnięciem lub jakością snu powinnaś mieć w swojej sypialni te rośliny. Mają one wpływ na Twój nastrój i ułatwiają zaśnięcie. Sprawiają również, że sam sen jest bardziej wydajny. Po prostu, będziesz się czuła bardziej wyspana gdy pojawią się one w miejscu gdzie śpisz. Dodatkowo rośliny te filtrują zanieczyszczenia z powietrza i tym samym oczyszczają je. To bardzo ważne zwłaszcza zimą, gdy jak co roku pojawia się problem ze smogiem.

Rośliny, które wpływają pozytywnie na sen

Aloes

Aloes jest bardzo prosty w utrzymaniu. Pisaliśmy o tym tutaj, dowiecie się z tego artykułu jak przystąpić do jego uprawy. Oprócz tego ma on szerokie zastosowanie dla naszego zdrowia i urody, możecie wykorzystać go na wiele sposobów ze względu na swoje liczne właściwości i substancje, które zawiera. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Sam aloes bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia z powietrza i emituje tlen, który ułatwia zasypianie i zwiększa komfort snu. Jest to roślina, którą zdecydowanie możemy wszystkim polecić. Naprawdę warto mieć ją w domu.

Bluszcz angielski

Bardzo ładne ozdobne pnącze, które cały czas jest zielone. Może nawet rosnąć na zewnątrz bo jest odporne na mróz, my jednak wniesiemy je do swojej sypialni. Bluszcz irlandzki (angielski) jest bardzo prosty w uprawie, ale powinien znajdować się wysoko, pod sufitem. Lepiej aby dzieci nie miały do niego dostępu. Jednak to co najważniejsze to filtracja powietrza, które wychodzi tej roślinie bardzo sprawnie, a to sprawia, że w takiej sypialni śpi się dużo lepiej.

Lawenda

Lawenda to roślina, której zapach łagodzi stres. Pomaga to uspokoić się po nerwach, które co dzień nam towarzyszą. Roślina działa usypiająco i kojąco, spowalnia tętno i pozwala skutecznie zasnąć. Jest to więc roślina idealna do sypialni.

Jaśmin

Jaśmin również ma kojący zapach, który zmniejsza poziom lęku i ułatwia zasypianie. W przeciwieństwie do lawendy, nie przeszkadza on jednak w ciągu dnia i nie działa usypiająco. Jego zapach pomaga wręcz w produktywności, dlatego oprócz sypialni, jaśmin może znaleźć swoje miejsce również w biurze.

Podobne artykuły