Jak hodować aloes

Porady Data publikacji: 28 grudnia 2015

Aloes ma wiele praktycznych zastosowań, zwłaszcza w domowych kosmetykach. Jeśli wpiszecie frazę aloes na naszej stronie znajdziecie mnóstwo porad z nim związanych w wynikach wyszukiwania. Zarazem jest rośliną, której hodowla domowa jest naprawdę prosta. Warto więc mieć go w swoim domu.

jak-hodować-aloes

Aloes ma wiele różnych odmian, najbardziej polecamy Wam jednak zakupienie odmiany Aloe aristata, która jest najbardziej wszechstronna i wykorzystać ją można do wielu domowych porad zarówno dla urody jak i zdrowia.

Do hodowli aloesu będziemy potrzebować przede wszystkim glinianej doniczki, ziemi ogrodowej oraz mchu, żwirku do wyłożenia dna doniczki oraz szczepu rośliny. Możecie zdobyć kawałek łodygi od znajomej, albo po prostu zaopatrzyć się w aloes w sklepie ogrodniczym.

Samo sadzenie jest bardzo proste. Wystarczy dno doniczki wypełnić żwirkiem, a następnie do połowy doniczki ziemią, a drugą połowę mchem. Umieszczasz aloes w doniczce i do wysokości korzenia przykrywasz ziemią.

Pamiętaj aby przez pierwsze dwa tygodnie jej nie podlewać, umieść go w słonecznym miejscu. Potem wystarczy podlewać ją raz na dwa tygodnie więc nie wymaga od nas specjalnego zaangażowania :) Aloes ma również tą właściwość, że rośnie bardzo szybko.

A teraz zobaczcie kilka sposobów na to jak go potem możecie wykorzystać:

Zrób swój żel aloesowy do pielęgnacji cery
Aloes wyleczy Twoją skórę
Jak wykorzystać domowy aloes w kosmetyce
Receptura na domowy krem na rozstępy
5 domowych sposobów na pozbycie się zmarszczek
5 produktów, które powstrzymają wypadanie włosów
Jak walczyć samodzielnie z grzybicą stóp?
5 prostych sposobów, aby usunąć blizny potrądzikowe naturalnie

 

Podobne artykuły