Od lat prowadzi dziennik swoich zakupów. Porównała realne ceny i pokazała jak wszystko zdrożało!

Lifestyle Data publikacji: 13 sierpnia 2019

Klaudia Jachira na Facebooku udostępniła wideo, w którym pokazuje jak wszystko zdrożało. Od dłuższego czasu zauważamy rosnące ceny żywności. Czujemy, że po prostu wydajemy więcej, ale brakowało konkretnego przykładu. Kto z nas bowiem sięga tak dobrze pamięcią w przeszłość by przypomnieć sobie ceny produktów. Pani Klaudia prowadzi od lat dziennik, w którym notuje swoje wydatki i poleca to wszystkim, którzy chcieliby nauczyć się oszczędzania.

Dzięki temu dziennikowi wydatków możemy też prześledzić jak na przestrzeni lat wzrosły ceny produktów, które najczęściej kupujemy. Możemy się dowiedzieć z tego, że ziemniaki zdrożały prawie trzykrotnie tak samo jak czereśnie. Za jajka, włoszczyznę, pieczarki, truskawki, fasolkę, nektarynki płacimy prawie dwa razy więcej. Ogólnie najbardziej zdrożała naturalna żywność – warzywa i owoce. Trochę mniej inne produkty np. jogurty. Tak więc za proste zakupy, za które kiedyś zapłacilibyśmy prawie 40 zł teraz wydamy 83 zł.

Pomijając dalszą część filmu, która jest już typowo polityczna, rosnące ceny żywności są faktycznym problemem. Wielu z Was na pewno to zauważa. Pamiętam jak jeszcze 8 lat temu mając 100 zł w kieszeni mogłam zrobić w markecie spore zakupy. Dzisiaj za 100 zł można zapełnić jedną siatkę. Ciekawa jestem jak Wy sobie z tym radzicie. Czy macie jakieś sprawdzone porady dla innych aby domowy budżet z tego powodu tak nie cierpiał? Czy po prostu musimy odmawiać sobie coraz większej ilości rzeczy.

Podobne artykuły