Jak szybko wysuszyć pranie nie mając suszarki bębnowej

Porady Data publikacji: 10 maja 2018

Jak szybko wysuszyć pranie nie posiadając suszarki bębnowej? Istnieje prosty trik, który może Wam się przydać i dzięki niemu Wasze pranie będzie dużo szybciej suche.

Jak szybko wysuszyć pranie

Po wypraniu rzeczy nie wyjmuj ich z pralki. Włóż do niej natomiast jeden duży suchy ręcznik i jeszcze raz włącz wirowanie. Wchłonie on nadmiar wilgoci. W zależności od ubrań, mogą one być już suche po jednym wirowaniu. Czasem wystarczy je po prostu przeprasować, a czasem należy wymienić ręcznik na nowy i puścić jeszcze jedno wirowanie.

Ten trik z pewnością przyda Wam się jeśli będziecie potrzebować szybko suchego prania, a nie macie pralki. Ale jest jeszcze jeden trik, który jest bardzo ciekawy, jednak nie zastosujecie go z duża ilością prania. Jeśli jednak chcecie mieć szybko swoją ulubioną koszulę suchą, to możecie go wypróbować.

Suszenie prania w zamrażarce

Pewnie niektórym z Was wyda się to dziwne, ale gdy zastanowimy się nad zasadą działania tego triku, to zaczyna on nabierać sensu. Zimne powietrze jest bardzo suche, dlatego gdy włożymy mokre pranie do niej to woda znajdująca się w materiale od razu z stanu zamrożonego przechodzi w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego ponieważ woda przechodzi z wilgotnego miejsca (twoich ubrań) do mniej wilgotnego miejsca (powietrze w zamrażarce). Dlatego po wyjęciu z zamrażarki wystarczy ubranie po prostu wyprasować.

Najlepiej jest owinąć ubranie dodatkowo jakimś materiałem przepuszczającym wilgoć aby naszego ubrania nie wybrudzić w zamrażarce.

Podobne artykuły