Sudocrem zna każda mama – zobacz jego niesamowite właściwości, których nie znałaś!

Porady Data publikacji: 03 lutego 2018

Sudocrem znam od dawna, pewnie tak samo jak większość matek. Jest niesamowicie skuteczny i w moim przypadku najlepiej sprawdzał się na odparzenia u dziecka. Ma on jeszcze kilka ciekawych zastosowań, które warto znać, a nie są dla nas tak oczywiste. Dzisiaj opowiemy Wam o niesamowitych zastosowaniach Sudocremu.

Dla tych, którzy Sudocremu jeszcze nie poznali na wstępnie znajdzie się kilka informacji, które możesz pominąć jeśli dobrze go znasz. Kremy (maści), które jeszcze stosowałam to Linomag i Bepanthen. Sudocrem jest już na bardziej ostre przypadki, na co dzień przy mniejszych podrażnieniach świetnie sprawdzają się dwa wymienione wyżej. Chociaż tak naprawdę co dziecko to inny przypadek i u jednych lepiej działa jeden krem u drugich inny.

Sudocrem to krem antyseptyczny na problemy skórne. Stosować go mogą dzieci jak i dorośli np. na odleżyny spowodowane długim leżeniem w łóżku. W skład kremu wchodzi pięć aktywnych składników:

 1. benzoesan benzylu
 2. cynamonian benzylu
 3. hipoalergiczna lanolna
 4. tlenek cynku
 5. alkohol benzylowy

Wszystkie te składniki sprawiają, że skóra regeneruje się i jest chroniona przed substancjami drażniącymi np. mocz czy kał. Dlatego można go używać profilaktycznie u dziecka. Ja smarowałam nim dzieci zakładając pieluszkę gdy wiedziałam, że wychodzimy na dłużej np. do miasta. W domu mamy zawsze możliwość szybkiej zmiany, w plenerze różnie bywa.

Niesamowite zastosowania Sudocremu

Przejdźmy w końcu do jego nietypowych zastosowań :)  Oto sytuacje, w których możecie go wykorzystać, a nie są one wcale takie oczywiste. Jak się okazuje warto go mieć w domu nawet gdy dzieci już z niego wyrosną.

 1. Świetnie nadaje się na niewielkie odmrożenia. Weź go ze sobą jadąc w góry!
 2. Bardzo dobrze radzi sobie z regeneracją skóry i daje uczucie ulgi po oparzeniach słonecznych. Sprawdzi się na letnich wojażach.
 3. Dobrze radzi sobie z oparzeniami skóry.
 4. Łagodzi stany zapalne po ukąszeniach owadów.
 5. Możemy używać go jak kremu łagodzącego podrażnienia po goleniu czy depilacji.
 6. Pomaga leczyć zmiany ospowe na skórze.
 7. Zmniejsza pory, możesz stosować go jako krem na twarz.
 8. Świetnie radzi sobie z otarciami czy zadrapaniami skóry. Pomaga w gojeniu.
 9. Pomaga uporać się z trądzikiem czy innymi stanami zapalnymi skóry.
 10. Możesz go użyć jako środka na zajady.
 11. Radzi sobie ze zmianami skórnymi wywołanymi alergiami.
 12. Nadaje się na spierzchnięte usta.

Podobne artykuły