Szukasz materaca w Głogowie? Sprawdź jaki będzie najlepszy

Wnętrza Data publikacji: 2021-04-12 / Aktualizacja: 2021-04-21

Wraz z łatwiejszym dostępem do informacji rośnie świadomość tego, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa zdrowy i wartościowy sen. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na kupno nowego łóżka, jednak nie dla wszystkich jest to tak prosta operacja. Chcąc w prostszy sposób poprawić jakość codziennego, nocnego wypoczynku warto zdecydować się na wymianę materaca, który będzie podpierał kręgosłup użytkownika w większym stopniu. Należy jednak pamiętać, że dobry materac do spania powinien cechować się również funkcjami dodatkowymi, nierzadko będącymi autorskimi rozwiązaniami producentów, które podniosą komfort nocnego wypoczynku. Dowiedz się więcej o materacach do spania i przekonaj się, jak wiele można zyskać, śpiąc na powierzchni dopasowanej do Twoich potrzeb.

Wygodny materac do spania – czym powinien się wyróżniać?

Znalezienie odpowiedniego materaca, który podpierał będzie kręgosłup użytkownika we właściwy, zalecany przez lekarzy sposób, stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla kogoś, kto na co dzień nie interesuje się tego typu konstrukcjami. Ciężko się temu dziwić – w końcu większość osób wymienia materac do łóżka raz na kilka lat, a co za tym idzie, trudno jest śledzić aktualne trendy na tym rynku. Z tego właśnie powodu dobrze jest wybrać materac dopasowany do potrzeb użytkownika, by jego mięśnie miały szansę na regeneracji, a on sam mógł obudzić się bez porannych bólów pleców, ramion czy karku. Dłuższe ignorowanie tego typu schorzeń może prowadzić do powstania poważnych zwyrodnień kręgosłupa, których leczenie będzie niezwykle czasochłonne i kosztowne.

W myśl zasady “lepiej zapobiegać niż leczyć” dobrze dobrany materac pozwoli na pozbycie się pierwszych objawów poważniejszych problemów z kręgosłupem. Obecnie popularnymi konstrukcjami są Głogów materace piankowe, które dzięki elastycznej, wytrzymałej wkładce łatwo dopasowują się do wszelkich krzywizn sylwetki użytkownika. Szczególnie ciekawymi pomysłami na tym polu może pochwalić się skandynawska marka Hilding Anders, której materac Hilding Salsa reaguje nie tylko na ciężar czy kształt ciała użytkownika, ale również jego temperaturę. Materace termoelastyczne tego producenta chwalone są zarówno przez specjalistów (elastyczna konstrukcja doskonale pasuje do stelaży z regulowanym kątem nachylenia podgłówka), jak i zwykłe osoby ceniące zdrowy i komfortowy wypoczynek.

Stopień twardości materaca do łóżka – która konstrukcja będzie tą wygodną?

Omówione wcześniej materace piankowe zaliczają się zazwyczaj do konstrukcji miękkich i średnich, a co za tym idzie, skierowane są do osób oczekujących od powierzchni do spania uczucia otulenia. Efekt taki zapewnia m.in. materac Hilding Rumba, który ma 7 stref twardości aktywnie wspierający wszystkie istotne części ciała człowieka. Siemianowice materace twarde to z kolei propozycja dla użytkowników ceniących stabilne podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Do takich konstrukcji zalicza się zazwyczaj materace sprężynowe (np. Hilding Step), których wkładka składa się z lekkich elementów kieszeniowych.

Twardość materaca oraz inne kwestie związane z charakterystyką danego modelu nie zawsze da się sprawdzić osobiście, zwłaszcza jeśli ktoś decyduje się na zakupy przez Internet. W takich sytuacjach dobrze jest wybierać materace pochodzące od sprawdzonych producentów jak Hilding Anders, marki której wyroby polecane są przez zdrowykregoslup.pl.

Podobne artykuły